DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 05 CZERWCA 2022 r.

VIII NIEDZIELA WIELKANOCY

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu: O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

2. Dzisiejsza niedziela to niedziela adoracyjna ze zmianą tajemnic różańcowych. Nabożeństwo czerwcowe przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o godz. 16:30 w kaplicy w Długopolu Zdroju. Około godz. 16:00 okazja do spowiedzi świętej.

3. Dzisiaj w naszej parafii w kościele w Długopolu Dolnym Uroczystość ROCZNICY Komunii Świętej. Polecam naszym modlitwom dzieci rocznicowe i ich rodziny.

4. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

5. Od poniedziałku rozpoczyna się tzw. „okres zwykły” w ciągu roku kościelnego. Jego charakterystycznym znakiem będzie zielony kolor szat liturgicznych

6. W tygodniu nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy po wieczornej Mszy św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

7. W czwartek 09 czerwca pragniemy uczcić Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca.dlmy się o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.

8. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym.

9. Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

10. Dziękuję wszystkim osobom, które dbają o czystość i ład naszych świątyń i kaplicy.

11. Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny, Dobre Nowiny, Osservatore Romano

12. Słowo Życia: „Przyjdź Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych”

Wołamy dziś, o nowe zstąpienie Ducha Świętego na naszą parafię, aby rozpalił w niej ogień swojej miłości. Oddajmy Mu nasze serca, czyste i pokorne, aby złożył w nich swoje dary i zamieszkał w nich z nową mocą.

Duchu Święty Boże, miłosierny dawco darów, przyjdź i zamieszkaj w nas.

05 czerwca 2022

VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA 2022 Zesłanie Ducha Świętego