DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 05 CZERWCA 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ P.W.

ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

VIII NIEDZIELA WIELKANOCY

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 1. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu: O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

 2. Dzisiejsza niedziela to niedziela adoracyjna ze zmianą tajemnic różańcowych. Nabożeństwo czerwcowe przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o godz. 16:30 w kaplicy w Długopolu Zdroju. Około godz. 16:00 okazja do spowiedzi świętej.

 3. Dzisiaj w naszej parafii w kościele w Długopolu Dolnym Uroczystość ROCZNICY Komunii Świętej. Polecam naszym modlitwom dzieci rocznicowe i ich rodziny.

 4. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

 5. Od poniedziałku rozpoczyna się tzw. „okres zwykły” w ciągu roku kościelnego. Jego charakterystycznym znakiem będzie zielony kolor szat liturgicznych

 6. W tygodniu nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy po wieczornej Mszy św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

 7. W czwartek 09 czerwca pragniemy uczcić Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca.dlmy się o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.

 8. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym.

 9. Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

 10. Dziękuję wszystkim osobom, które dbają o czystość i ład naszych świątyń i kaplicy.

 11. Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny, Dobre Nowiny, Osservatore Romano

 12. Słowo Życia: „Przyjdź Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych”

  Wołamy dziś, o nowe zstąpienie Ducha Świętego na naszą parafię, aby rozpalił w niej ogień swojej miłości. Oddajmy Mu nasze serca, czyste i pokorne, aby złożył w nich swoje dary i zamieszkał w nich z nową mocą.

  Duchu Święty Boże, miłosierny dawco darów, przyjdź i zamieszkaj w nas.

   

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

TEL. 74 813 - 92 - 70

KOM. 697- 484 - 218

biuro@parafiadlugopoledolne.pl

 
05 czerwca 2022

 

VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA 2022 Zesłanie Ducha Świętego