DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 28 MAJA 2023 r.

VIII NIEDZIELA WIELKANOCY

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

2. Dzisiaj w naszej parafii w kościele w Długopolu Dolnym Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Polecam naszym modlitwom dzieci komunijne i ich rodziny. Dziękuję także rodzicom i rodzinom za piękne wypełnianie obowiązku religijnego wychowania dzieci, i przygotowanie tej Uroczystości. (Ufundowanie NOWEJ AMBONY MIEJSCA PRZEWODNICZENIA), która będzie służyć wspólnocie parafialnej. Szczególne podziękowania dla wszystkich, którzy wspomogli rodziny tych dzieci przy wykonaniu i dekorowaniu oraz sprzątaniu kościoła.

3. Rozpoczyna się obchód tzw. BIAŁEGO TYGODNIA. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca ze zmianą tajemnic różańcowych,a w Długopolu Dolnym Rocznica Pierwszej Komunii Św. Nabożeństwo czerwcowe przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o godz. 16:30 w kościele w Ponikwie. Około godz. 16:00 okazja do spowiedzi świętej. Już za półtora tygodnia Boże Ciało.Warto przygotowywać się do dekoracji ołtarzy.

4. Od poniedziałku rozpoczyna się tzw. „okres zwykły” w ciągu roku kościelnego. Jego charakterystycznym znakiem będzie zielony kolor szat liturgicznych.

5. W poniedziałek będziemy obchodzili Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

6. Do środy nabożeństwa z Litanią Loretańską przed Najświętszym Sakramentem. Zachęcam do wspólnej modlitwy maryjnej w naszych kościołach i kaplicy o godz.17:30.W środę Święto Nawiedzenie NMP i zakończenie nabożeństw majowych.

7. W tygodniu od czwartku nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy po wieczornej Mszy św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

8. W pierwszy czwartek ,01 czerwca pragniemy uczcić Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca.dlmy się o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń. To także Dzień Dziecka ; w modlitwie pamiętajmy o każdym dziecku. Wieczorna Adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowywana w zaangażowaniu przez parafian od godz. 20:00 do 21:00 z okazją do spowiedzi św.

9. Spowiedź św. w pierwszy piątek od 17.00 do mszy wieczornej.W Bystrzycy Kłodzkiej troje uczniów z naszej parafii przyjmie Dary Ducha Św. w sakramencie bierzmowania. W sobotę msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 09:00 z wszystkimi warunkami; poprzedzona śpiewem godzinek (w przypadku gdyby nie doszedł do skutku wyjazd w ramach Białego tygodnia dzieci do Polanicy Zdroju).

10. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu TYLKO we wtorek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym.

11. Dziękuję wszystkim osobom , które dbają o czystość i ład naszych świątyń i kaplicy.

12. Intencje mszalne można zgłaszać telefonicznie lub mailowo,a w dni powszednie po mszy św.

13. Wyjazd do kina własnymi środkami transportu na film o Bł. Carlo Acutisie pt. „Niebo nie może czekać” , w poniedziałek ,05 czerwca 2023 r. Projekcja w Kłodzku o godz. 19:30. Bilet zbiorowy: 14 zł / za osobę. Zapisy trwają.

14. Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny ,Mały Gość Niedzielny, DOBRE NOWINY- Gazeta Ewangelizacyjna.

15. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Martyna Jadwiga Czerwik i Marcin Andrzej Janiszewski (zamieszkali we Wrocławiu) -Zapowiedź II

Bóg zapłać za anonimową ofiarę w wysokości : 1000 zł przekazaną na cele Kościoła Parafialnego w Długopolu Dolnym.

Duchu Święty Boże, miłosierny dawco darów, przyjdź i zamieszkaj w nas.

28 maja 2023

VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA 2023-ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO