DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 19 LUTEGO 2023 r.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

1. Dzisiaj rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.

2. Zbiórka pieniężna z ostatniej niedzieli w naszej parafii do puszki dla poszkodowanych na terenie Turcji i Syrii w wyniku trzęsienia ziemi wyniosła łącznie: 989 zł i 20 groszy. Bóg zapłac wszystkim ofiarodawcom.

3. W najbliższą środę, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Msze święte tego dnia: Ponikwa- godz. 15:30, Długopole Zdrój- godz. 17:00, Długopole Dolne- godz. 18:30.

4. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcam także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.

5. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą ścisłą współpracą z Panem Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa”

6. Comiesięczny Dzień Św. Szarbela ze szczególną modlitwą za chorych i w najtrudniejszych sprawach

przypada w środę popielcową; dlatego też obchód Dnia Szarbela wyjątkowo przeniesiemy na czwartek 23 lutego. Na zakończenie mszy w Długopolu Zdroju wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwami za przyczyną Cudotwórcy z Libanu.

7. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 15:30 (Ponikwa), 16:30 (Długopole Zdrój)- następnie w większości recytowana msza święta, 18:30 (Długopole Dolne) ; a Gorzkie Żale co niedzielę o godz.16:30 (za tydzień w Długopolu Dolnym )

8. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, to jest: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego.

9. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 18:30-19:00 Sprawy losowe są przyjmowane po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

1. Intencje mszalne można zgłaszać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

2. Prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY, i DOBRE NOWINY – gazeta ewangelizacyjna.

3. Bóg zapłać za przygotowywanie naszych świątyń i kaplicy do liturgii niedzielnych.

4. Niech dobry Bóg, błogosławi nam i odnawia nasze życie codzienne.

19 lutego 2023

VII Niedziela Zwykła 2023