DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 20 LUTEGO 2022 r.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ P.W.

ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Z uwagą i niepokojem śledzimy sytuację na granicy polsko-ukraińskiej. Głosem pasterzy Kościoła jesteśmy wezwani do modlitwy o pokój na świecie. Wszystkim mieszkańcom Ukrainy, a także osobom narodowości ukraińskiej mieszkającym w Polsce, a w szczególności pośród nas, chcemy przekazać słowa solidarności i zapewnienie o szczerej modlitwie w ich intencji. Trwając w nowennie za wstawiennictwem NMP Królowej Polski św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski zapraszam dzisiaj do kościoła w Długopolu Dolnym o godz. 16:30 na modlitwę o pokój przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

 2. We wtorek przypada comiesięczny Dzień Św. Szarbela ze szczególna modlitwą za chorych i w sprawach trudnych. Msza w Ponikwie o godz. 17:00

 3. W czwartek – tłusty czwartek – w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed wielkim postem, znany także jako zapusty. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału.

 4. W sobotę o godz. 10:00 w kaplicy w Długopolu Zdroju spotkanie dzieci i rodziców pierwszokomunijnych"Noc walki o błogosławieństwo dla Polski"

 5. "Noc walki o błogosławieństwo dla Polski"

      Parafia, włącza się do wspólnej modlitwy zwłaszcza przez przyczynę Matki Bożej i wstawiennictwo św. Andrzeja Bobolii. Adoracja        Najświętszego Sakramentu o godz. 22:00 w kaplicy w Długopolu Zdroju, następnie o godz. 23:00 zostanie odprawiona msza za Ojczyznę

 1. Kancelaria Parafialna CZYNNA w tym tygodniu (od poniedziałku do piątku) PO UPRZEDNIM ZGŁOSZENIU TELEFONICZNYM lub mailowym.

   

 2. Intencje mszalne można zgłaszać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

 3. Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Dobre Nowiny

 4. Niech dobry Bóg, który daje nam Siebie w Eucharystii, błogosławi nam i odnawia nasze życie codzienne. Niech prowadzi do mądrych i odpowiedzialnych decyzji w dniu dzisiejszym i w ciągu całego tygodnia.

 


 


 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

TEL. 74 813 - 92 - 70

KOM. 697- 484 - 218

biuro@parafiadlugopoledolne.pl

 
20 lutego 2022

 

VII NIEDZIELA ZWYKŁA 2022