DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 20 LUTEGO 2022 r.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Z uwagą i niepokojem śledzimy sytuację na granicy polsko-ukraińskiej. Głosem pasterzy Kościoła jesteśmy wezwani do modlitwy o pokój na świecie. Wszystkim mieszkańcom Ukrainy, a także osobom narodowości ukraińskiej mieszkającym w Polsce, a w szczególności pośród nas, chcemy przekazać słowa solidarności i zapewnienie o szczerej modlitwie w ich intencji. Trwając w nowennie za wstawiennictwem NMP Królowej Polski św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski zapraszam dzisiaj do kościoła w Długopolu Dolnym o godz. 16:30 na modlitwę o pokój przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

2. We wtorek przypada comiesięczny Dzień Św. Szarbela ze szczególna modlitwą za chorych i w sprawach trudnych. Msza w Ponikwie o godz. 17:00

3. W czwartek – tłusty czwartek – w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed wielkim postem, znany także jako zapusty. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału.

4. W sobotę o godz. 10:00 w kaplicy w Długopolu Zdroju spotkanie dzieci i rodziców pierwszokomunijnych"Noc walki o błogosławieństwo dla Polski"

5. "Noc walki o błogosławieństwo dla Polski"

Parafia, włącza się do wspólnej modlitwy zwłaszcza przez przyczynę Matki Bożej i wstawiennictwo św. Andrzeja Bobolii. Adoracja        Najświętszego Sakramentu o godz. 22:00 w kaplicy w Długopolu Zdroju, następnie o godz. 23:00 zostanie odprawiona msza za Ojczyznę

1. Kancelaria Parafialna CZYNNA w tym tygodniu (od poniedziałku do piątku) PO UPRZEDNIM ZGŁOSZENIU TELEFONICZNYM lub mailowym.

2. Intencje mszalne można zgłaszać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

3. Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Dobre Nowiny

4. Niech dobry Bóg, który daje nam Siebie w Eucharystii, błogosławi nam i odnawia nasze życie codzienne. Niech prowadzi do mądrych i odpowiedzialnych decyzji w dniu dzisiejszym i w ciągu całego tygodnia.

20 lutego 2022

VII NIEDZIELA ZWYKŁA 2022