VII Niedziela Wielkanocna-Wniebowstąpienie Pańskie

16 maja 2021

DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 16 maja 2021 r.

VII NIEDZIELA WIELKANOCY

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

2. Trwamy w miesiącu majowym, poświęconym szczególnej czci Matce Bożej.

3. W tygodniu każdego dnia o 17:30 , a w niedzielę I UROCZYSTOŚCI (w naszych kościołach i kaplicy wg grafiku o godz. 16:30) zapraszam na nabożeństwa majowe. Dzisiaj nabożeństwo majowe w Ponikwie. Przed nabożeństwem okazja do spowiedzi św.

4. W dniach od 13 do 18 maja przypadają ważne rocznice związane z życiem i pontyfikatem św. Jana Pawła II. To dobry czas, by wyrazić swoją bliskość z Papieżem Polakiem m.in.: publikując w mediach społecznościowych ulubiony cytat z Jego nauczania, zdjęcie z wywieszoną papieską flagą oraz z wystawionym wizerunkiem Papieża w oknach swoich domów (więcej informacji na stronie internetowej parafii).

5. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.

6. W sobotę przypada comiesięczny Dzień Św. Szarbela; ponadto jest wspomnienie Św. Rity. Szczególna modlitwa będzie kierowana za chorych i w trudnych sprawach.

7. Od dzisiejszej niedzieli nastąpiła zapowiadana zmiana odprawiania mszy świętych w niedzielę:

09:00- Długopole Zdrój; 10:30- Ponikwa; 12:00- Długopole Dolne

1. Kancelaria Parafialna CZYNNA ( TYLKO W FORMIE ZDALNEJ TELEFONICZNEJ I mailowej.

2. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: gazeta ewangelizacyjna: DOBRE NOWINY

3. Dziękuję wszystkim osobom , które dbają o czystość i ład naszych świątyń. W Długopolu Dolnym Paniom: Teresie, Genowefie i Krystynie (podziękowania także za świeże kwiaty)

4. Zgodnie z nowymi wytycznymi od 04 maja 2021 r. we Mszach Świętych i innych czynnościach liturgicznych będzie mogło uczestniczyć (1 osoba na 15m2 powierzchni kościoła, kaplicy):

Kaplica Długopole Zdrój - maksymalnie 20 osób

Kościół Długopole Dolne - maksymalnie 30 osób

Kościół Ponikwa - maksymalnie 30 osób

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej    na

każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli .

Zapowiedzi przedmałżeńskie: Patryk Łukasz KARP (zam.: Bystrzyca Kłodzka) i

Agata CHŁODOŃ (zam. Długopole Dolne) -Zapowiedź III - ostatnia