VIII Niedziela Wielkanocna-Zesłanie Ducha Świętego

23 maja 2021

DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 23 maja 2021 r.

VIII NIEDZIELA WIELKANOCY

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

2. Trwamy w ostatnim tygodniu majowym, poświęconym szczególnej czci Matce Bożej.

Każdego dnia o godz. 17:30 , a w niedzielę I UROCZYSTOŚCI (w naszych kościołach i kaplicy wg grafiku o godz. 16:30) zapraszam na nabożeństwa majowe. Dzisiaj nabożeństwo majowe w Długopolu Zdroju. Przed nabożeństwem okazja do spowiedzi św.

3. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach z racji ukrytego wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych.

4. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. W sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie.

5. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca.dlmy się o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.

6. Za tydzień w naszej parafii w Długopolu Dolnym na mszy św. o godz. 12:00 Uroczystośc Pierwszej Komunii Świętej. Modlitwą otoczmy dzieci, rodziców, chrzestnych i opiekunów.

7. Nastąpiła zapowiadana zmiana odprawiania mszy świętych w niedzielę:

09:00- Długopole Zdrój; 10:30- Ponikwa; 12:00- Długopole Dolne

1. Kancelaria Parafialna CZYNNA ( TYLKO W FORMIE ZDALNEJ TELEFONICZNEJ I mailowej.

2. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: gazeta ewangelizacyjna: DOBRE NOWINY, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny

3. Dziękuję wszystkim osobom , które dbają o czystość i ład naszych świątyń.

4. Zgodnie z nowymi wytycznymi od 04 maja 2021 r. we Mszach Świętych i innych czynnościach liturgicznych będzie mogło uczestniczyć (1 osoba na 15m2 powierzchni kościoła, kaplicy):

Kaplica Długopole Zdrój - maksymalnie 20 osób

Kościół Długopole Dolne - maksymalnie 30 osób

Kościół Ponikwa               - maksymalnie 30 osób

12. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój,

cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać

ci, których spotkamy w życiu codziennym.