DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 29 MAJA 2022 r.

VII NIEDZIELA WIELKANOCY

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

2. Dzisiaj w naszej parafii w kościele w Długopolu Dolnym Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Polecam naszym modlitwom dzieci komunijne i ich rodziny. Dziękuję także rodzicom i rodzinom za piękne wypełnianie obowiązku religijnego wychowania dzieci, i przygotowanie tej Uroczystości. (Ufundowanie pateny komunijnej eucharystycznej, która będzie służyć wspólnocie parafialnej. Szczególne podziękowaniadla wszystkich, którzy wspomogli rodziny tych dzieci przy wykonaniu i dekorowaniu oraz sprzątaniu kościoła.

3. Do przyszłej niedzieli trwamy w oczekiwaniu na Zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie nabożeństwa majowego i czerwcowego.

4. Dopiero co rozpoczęliśmy miesiąc maj, a już ten tydzień będzie ostatnim tygodniem maja.Przypominam, że w naszym kościołach gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej. Rodzinnie gromadźmy się też na śpiewanie Litanii Loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.

5. We wtorek święto Nawiedzenie NMP i zakończenie nabożeństw majowych, od środy rozpoczniemy nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które będzie po wieczornej Mszy św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek od 17.00 do mszy wieczornej. W sobotę msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 09:00 z wszystkimi warunkami; poprzedzona śpiewem godzinek

7. Za tydzień ,w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w naszej parafii w Długopolu Dolnym na mszy św. o godz. 12:00 będziemy świętować Rocznicę I-szej Komunii Św.

Modlitwą otoczmy dzieci rocznicowe i ich rodziny. Jest to także pierwsza niedziela miesiąca ze zmianą tajemnic różańcowych.

8. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym.

9. Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

10. Dziękuję wszystkim osobom, które dbają o czystość i ład naszych świątyń i kaplicy.

11. Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny, Dobre Nowiny, Osservatore Romano

12. Słowo Życia: Idźmy za Chrystusem z sercem prawym, wiarą pełną, oczyszczeni na duszy od wszelkiego zła świadomego i trzymajmy się niewzruszenie nadziei, bo godny jest zaufania Ten, który daje nam obietnicę nieba. (por. Hbr10,23).

29 maja 2022

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 2022-Wniebowstąpienie Pańskie