DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 21 MAJA 2023 r.

VII NIEDZIELA WIELKANOCY

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów.

2. W maju prowadzimy codzienne nabożeństwa z Litanią Loretańską przed Najświętszym Sakramentem. Zachęcam do wspólnej modlitwy maryjnej w naszych kościołach i kaplicy o godz.17:30 w tygodniu , a w niedzielę (21 maja ) w kaplicy w Długopolu Zdroju o godz. 16:30. Rodzinnie gromadźmy się też na modlitwy Maryjne.

3. Do przyszłej niedzieli trwamy w oczekiwaniu na Zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie nabożeństwa majowego.

4. W poniedziałek przypada comiesięczny Dzień Św. Szarbela; ponadto jest wspomnienie Św.Rity. Szczególna modlitwa będzie kierowana za chorych i w trudnych sprawach.

5. W poniedziałek i czwartek o wyznaczonej godzinie w kościele w Długopolu Dolnym próba komunijna.

6. W piątek w kaplicy w Długopolu Zdroju o godz. 15:00 pierwsza spowiedź święta dzieci komunijnych i ich rodzin.

7. W najbliższą niedzielą przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i radosny Dzień Pierwszej Komunii Świętej jedenaściorga dzieci.

8. Już w czerwcu kolejna adoracja przygotowywana przez Parafian, tym razem w Pierwszy Czwartek Miesiąca. Zapraszam nie tylko do uczestnictwa ale też i do osobistego zaangażowania się w prowadzenie modlitw i przygotowanie oprawy muzycznej.

9. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym.

10. Dziękuję wszystkim osobom , które dbają o czystość i ład naszych świątyń i kaplicy.

11.  Intencje mszalne można zgłaszać telefonicznie lub mailowo,a w dni powszednie po mszy św.

12.  Wyjazd do kina własnymi środkami transportu na film o Bł. Carlo Acutisie pt. „Niebo nie może poczekać” w poniedziałek ,05 czerwca 2023 r. Projekcja w Kłodzku o godz. 19:30. Bilet zbiorowy: 14 zł / za osobę. Zapisy trwają.

13. Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny ,Mały Gość Niedzielny, Niedziela i DOBRE NOWINY- Gazeta Ewangelizacyjna.

14. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Martyna Jadwiga Czerwik i Marcin Andrzej Janiszewski

(zamieszkali we Wrocławiu) -Zapowiedź I

15. Wszystkim parafianom i gościom życzę radości niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże.

Chrystus Zmartwychwstał -Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja!!!

21 maja 2023

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 2023-WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE