DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 12 LUTEGO 2023 r.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje dni, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

2. W związku z tragicznym trzęsieniem ziemi, jakie nawiedziło w ostatnim czasie Turcję i Syrię, odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP, abp. Stanisława Gądeckiego, Ksiądz bp Marek Mendyk podjął decyzję, aby w niedzielę, 12 lutego, we wszystkich kościołach naszej diecezji, po każdej Mszy św. zorganizować zbiórkę do puszek dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi. Ofiary przeznaczone na ten cel można składać do puszki przy wyjściu z kościoła i kaplicy.

3. W tym tygodniu we wtorek przypada liturgiczne wspomnienie świętych Cyryla i Metodego, których papież Jan Paweł II ogłosił patronami Europy. Prośmy Boga, za wstawiennictwem świętych Cyryla i Metodego, by Europa powróciła w pełni do swych chrześcijańskich korzeni, odnajdując w ten sposób źródło swej dawnej mocy.

4. W środę naszym parafialnym zwyczajem wieczorną Mszę Świętą poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16 45 w kaplicy w Długopolu Zdroju. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian, zwłaszcza czcicieli Matki Najświętszej, która przez swój udział w dziele zbawienia włada tak wielką mocą w wypraszaniu u tronu Bożego potrzebnych nam łask.

5. W niedzielę 19 lutego br. rozpocznie się 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Ku trzeźwości z Kościołem”. Trwać będzie do soboty 25 lutego jako duchowe przygotowanie do owocnego przeżycia Wielkiego Postu.

6. 6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 18:30-19:00 Sprawy losowe są przyjmowane po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

1. Proszę zgłaszać telefonicznie lub mailowo intencje na rok 2023 lub w dni powszednie po mszy św.

2. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: GOŚCIA NIEDZIELNEGO, MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO i DOBRYCH NOWIN – gazety ewangelizacyjnej.

3. Wszystkim osobom zaangażowanym w demontaż dekoracji świątecznych w naszych kościołach i kaplicy składam wielkie podziękowania. Bóg zapłać.

4. Niech dobry Bóg opromienia każdy dzień swoją łaską i błogosławieństwem.

12 lutego 2023

VI Niedziela Zwykła 2023