DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 13 LUTEGO 2022 r.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.

2. Jutro, w poniedziałek, 14 lutego, przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.

3. "Noc walki o błogosławieństwo dla Polski"

Z 26 na 27 lutego br. (z soboty na niedzielę) odbędzie się  "Noc walki o błogosławieństwo dla Polski". To dzieło modlitewne, w które

włączają się różne parafie, wspólnoty w naszej Ojczyźnie. Z błogosławieństwem bp. Marka Mendyka, Biskupa Świdnickiego odbędzie   się

także w naszej diecezji.

Parafie, wspólnoty, które zechcą włączyć się do wspólnej modlitwy zwłaszcza przez przyczynę Matki Bożej i wstawiennictwo św.

Andrzeja Bobolii, proszone są o przesłanie informacji do Wydziału Duszpasterskiego (lista parafii będzie służyła osobom

zainteresowanym udziałem).

1. Kancelaria Parafialna CZYNNA w tym tygodniu PO UPRZEDNIM ZGŁOSZENIU TELEFONICZNYM lub mailowym.

2. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY i DOBRE NOWINY -gazeta ewangelizacyjna.

3. Intencje mszalne można zgłaszać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

4. Niech dobry Bóg, który daje nam Siebie w Eucharystii, błogosławi nam i odnawia nasze życie codzienne. Niech prowadzi do mądrych i odpowiedzialnych decyzji w dniu dzisiejszym i w ciągu całego tygodnia.

13 lutego 2022

VI NIEDZIELA ZWYKŁA 2022