DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 02 KWIETNIA 2023 r.

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”.

2. W dzisiejszą niedzielę, 2 kwietnia, przypada 18. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. On przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć wobec innych o własnej wierze. Starajmy się go w tym naśladować!

3. Ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś w Długopolu Zdroju o godz. 16:30 z nauką pasyjną przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Przed nabożeństwem okazja do spowiedzi świętej.

4. Wielki Tydzień, który otwiera się przed nami, przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii tego czasu. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, ofiary zbierane przy Adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie. Program Triduum Paschalnego będzie wywieszony na zewnątrz i jest opublikowany na stronie parafialnej: parafiadlugopoledolne.pl

5. Ostatnia Parafialna Droga Krzyżowa w Wielki Piątek w Długopolu Dolnym w kościele o godz. 14:00.

6. Dziękuję wszystkim osobom , które dbają o czystość i ład naszych świątyń. Trwa zbiórka na dekorację świąteczną do naszych świątyń i kaplicy.

7. Kancelaria Parafialna nie będzie czynna w tym tygodniu; przyjmowane będą tylko sprawy losowe i zaplanowane.

8. Intencje mszalne można zgłaszać telefonicznie lub mailowo,a w dni powszednie po mszy św.

9. Do nabycia są Paschaliki CARITAS. Za paschalik składamy dobrowolną ofiarę w wysokości 10 zł.

Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny, Dobre Nowiny (numer nadzwyczajny -nakład 1 000 000 egzemplarzy),         Świat Misyjny i Misje Dzisiaj, jeden egzemplarz GOŚCIA EXTRA -album ze śladami Męki Pańskiej

Wszystkim parafianom i gościom życzę Mocy Boga na obchody Wielkiego Tygodnia. Szczęść Boże.

02 kwietnia 2023

VI Niedziela Wielkiego Postu 2023-Palmowa