DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 10 KWIETNIA 2022 r.

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”.

2. Dzisiaj ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali w Długopolu Zdroju o godz. 16:30 z nauką pasyjną przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

3. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez udział w liturgii. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, ofiary zbierane przy Adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie.Program Triduum Paschalnego będzie wywieszony na zewnątrz.

4. Kancelaria Parafialna nie będzie czynna w tym tygodniu; przyjmowane będą tylko sprawy losowe i zaplanowane.

5. Intencje mszalne można zgłaszać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

6. Dziękuję wszystkim osobom , które dbają o czystość i ład naszych świątyń.

7. Trwają zbiórki pieniężne na rzecz dekoracji tzw. „bożego grobu” w Długopolu Dolnym, Długopolu Zdroju i w Ponikwie. Bóg zapłać.

8. Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny, Dobre Nowiny, Świat Misyjny i Misje Dzisiaj i Osservatore Romano

9. W tygodniu poprowadziliśmy pogrzeb śp. + Anny Świerk ( zmarła w wieku 90 lat), parafianki z Długopola Dolnego i wieloletniej członkini Żywego Różańca.

Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia i zapewnienie modlitwy: wieczne odpoczywanie…

10 kwietnia 2022

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2022-PALMOWA