DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 22 MAJA 2022 r.

VI NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

2. W nadchodzącym tygodniu w czwartek, 26 maja będziemy obchodzili Dzień Matki. Z tej okazji wszystkim Mamom chcemy przekazać słowa uznania, szacunku i wdzięczności, pamiętając, jak wiele w rodzinach od matki zależy. Każdy z nas z pewnością osobiście w tym dniu zwróci się do swojej matki z gestem wdzięczności za trud przez nią podejmowany, a z modlitwą w stronę matek, które są już po drugiej stronie życia.

3. W maju prowadzimy codzienne nabożeństwa z litanią loretańską przed Najświętszym Sakramentem. Zachęcam do wspólnej modlitwy maryjnej w naszych kościołach i kaplicy o godz.17:30 w tygodniu , a w najbliższą niedzielę (22 maja ) w kościele w Ponikwie o godz. 16:30. Rodzinnie gromadźmy się też na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski. Dzisiaj przypada comiesięczny Dzień Św. Szarbela ze szczególną modlitwą za chorych i w sprawach trudnych.

4. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 16:00 w kościele w Długopolu Dolnym próba komunijna.

Za tydzień ,w Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, w naszej parafii w Długopolu Dolnym na mszy św. o godz. 12:00, Dzień Pierwszej Komunii Św. sześciorga dzieci. Modlitwą otoczmy dzieci, rodziców, chrzestnych i opiekunów.

1. W piątek o godz. 16:00 w kościele parafialnym w Długopolu Dolnym pierwsza spowiedź święta dzieci komunijnych i ich rodzin.

2. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym.

3. Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

4. Dziękuję wszystkim osobom , które dbają o czystość i ład naszych świątyń i kaplicy.

5. Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Dobre Nowiny, Świat Misyjny i Misje Dzisiaj i Osservatore Romano

6. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, Kuracjuszom i Gościom składam najlepsze życzenia; niech Wam Pan Jezus błogosławi, życzę samego dobra każdego dnia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże.

22 maja 2022

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 2022