VI Niedziela Wielkanocna

08 maja 2021

DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 09 maja 2021 r.

VI NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

2. Trwamy w  miesiącu majowym, poświęconym szczególnej czci Matce Bożej.

W tygodniu każdego dnia o 17:30 , a w niedzielę I UROCZYSTOŚCI (w naszych kościołach i kaplicy        wg grafiku o godz. 16:30) zapraszam na nabożeństwa majowe. Dzisiaj nabożeństwo majowe w Długopolu Dolnym. Przed nabożeństwem okazja do spowiedzi św.

3. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na

Św. Jana Pawła II w 1981 r.

1. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.

5.  W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od

przyszłej niedzieli nastąpi zapowiadana zmiana odprawiania mszy świętych w niedzielę:

09:00- Długopole Zdrój; 10:30- Ponikwa; 12:00- Długopole Dolne

6. Kancelaria Parafialna CZYNNA ( TYLKO W FORMIE ZDALNEJ TELEFONICZNEJ I mailowej.

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY,  i gazeta ewangelizacyjna: DOBRE

NOWINY

8. Dziękuję wszystkim osobom , które dbają o czystość i ład naszych świątyń.

9. Zgodnie z nowymi wytycznymi od 04 maja 2021 r. we Mszach Świętych i innych czynnościach

liturgicznych będzie mogło uczestniczyć (1 osoba na 15m2 powierzchni kościoła, kaplicy):

Kaplica Długopole Zdrój  - maksymalnie 20 osób

Kościół Długopole Dolne - maksymalnie 30 osób

Kościół Ponikwa               - maksymalnie 30 osób

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki

Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli .

Zapowiedzi przedmałżeńskie: Patryk Łukasz KARP (zam.  Bystrzyca Kłodzka) i

Agata CHŁODOŃ (zam. Długopole Dolne) -Zapowiedź II