DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 14 MAJA 2023 r.

VI NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

2. W maju prowadzimy codzienne nabożeństwa z litanią loretańską przed Najświętszym Sakramentem. Zachęcam do wspólnej modlitwy maryjnej w naszych kościołach i kaplicy o godz.17:30 w tygodniu , a w niedzielę (14 maja ) w kościele w Ponikwie o godz. 16:30. Rodzinnie gromadźmy się też na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.

3. W poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili Boga o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla ludzkiej pracy, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.                                                                                                                                                                                                                               We wtorek, 16 maja – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.

4. W poniedziałek i piątek o godz. 16:00 w kościele w Długopolu Dolnym próba komunijna.

5. W środę w kaplicy w Długopolu Zdroju o godz. 18:50 spotkanie rodzin i dzieci rocznicowych.Obecność obowiązkowa.

6. W piątek - 19 maja, w ramach nabożeństwa majowego rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7. W najbliższą niedzielą przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, za dwa tygodnie w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego radosny Dzień Pierwszej Komunii Świętej jedenaściorga dzieci.

8. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym.

9. Dziękuję za sprzątanie naszych kościołów i kaplicy i przekazane kwiaty.

10.  Intencje mszalne można zgłaszać telefonicznie lub mailowo,a w dni powszednie po mszy św.

11. Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny i DOBRE NOWINY- Gazeta Ewangelizacyjna.

12. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, Kuracjuszom i Gościom składam najlepsze życzenia; niech Wam Pan Jezus błogosławi, życzę samego dobra każdego dnia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże.

Chrystus Zmartwychwstał -Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja!!!

14 maja 2023

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 2023