DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 05 LUTEGO 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ P.W.

ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

V NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś przy stole Eucharystii gromadzi nas piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście, ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tu, karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Baczniej i częściej wczytujmy się w Objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujemy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.

 2. Jest to niedziela adoracyjna ze zmianą tajemnic różańcowych przed mszami świętymi. Nabożeństwo adoracyjne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz.16:30 w Ponikwie. Serdecznie zapraszam Parafian i naszych gości. Przed nabożeństwem okazja do spowiedzi św.

 3. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie, wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

  Tego dnia msza święta z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych będzie sprawowana o godz. 10:00 w kaplicy w Długopolu Zdroju.

 4.  Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 18:30-19:00 Sprawy losowe są przyjmowane po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

 

 1. Proszę zgłaszać telefonicznie lub mailowo intencje na rok 2023 lub w dni powszednie po mszy św.

 2. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: GOŚCIA NIEDZIELNEGO, MAŁEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO i DOBRYCH NOWIN – gazety ewangelizacyjnej.

 3. Wszystkim osobom zaangażowanym w demontaż dekoracji świątecznych w naszych kościołach i kaplicy składam wielkie podziękowania. Bóg zapłać.

 4. W tygodniu we wtorek przekazane zostaną Caritas Diecezji Świdnickiej środki na rezcz agregatu prądotwórczego jako pomoc na Ukrainę.

 5. W tygodniu odeszła do wieczności : + ANIELA PUCHAŁAmieszkanka Długopola Zdroju. Z Rodziną łączymy się w bólu w naszych modlitwach i wyrażamy głębokie współczucie. Zmarłej : wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie...

 6. Życzę, aby Duch Św. napełnił mocą i siłą dzieci i młodzież w drugim semestrze nauki, a nas wszystkich obdarzył darem zdrowia i pokoju.

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

TEL. 74 813 - 92 - 70

KOM. 697- 484 - 218

biuro@parafiadlugopoledolne.pl

       

 

 

05 lutego 2023

 

V Niedziela Zwykła 2023