DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 06 LUTEGO 2022 r.

V NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.

2. Nabożeństwo adoracyjne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w kaplicy w Długopolu Zdroju o godz.16:30. Serdecznie zapraszam Parafian i naszych gości. Przed nabożeństwem okazja do spowiedzi św.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w Święto Ofiarowania Pańskiego, które wyniosły w całej parafii: 594 zł.

4. Caritas Diecezji Świdnickiej prowadzi 6 jadłodajni dla ubogich, gdzie przygotowywane są posiłki dla ponad 1300 osób dziennie.Tarcze proponowane przez rząd na chwilę obecną nie obejmują działalności Caritas. W obecnym miesiącu brakuje Caritas w zakresie prowadzenia jadłodajni ok. 30 000 zł. W związku z zaistniałą sytuacją bp Marek Mendyk, Biskup Świdnicki, wyraził zgodę na przeprowadzenie na ten cel, we wszystkich kościołach diecezji, zbiórki do puszek w niedzielę 6 lutego br.

5. W najbliższy piątek, 11 lutego we wspomnienie NMP. z Lourdes przypada 30. Światowy Dzień Chorego. Naszymi modlitwami obejmujmy wszystkich chorych i cierpiących. Msza Święta w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia o godz. 17:00 w kaplicy w Długopolu Zdroju. (sakrament będzie udzielany z zachowaniem zasad sanitarnych)

6. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: GOŚCIA NIEDZIELNEGO i DOBRYCH NOWIN – gazety ewangelizacyjnej.

7. Kancelaria Parafialna CZYNNA w tym tygodniu PO UPRZEDNIM ZGŁOSZENIU TELEFONICZNYM lub mailowym.

8. Intencje mszalne można zgłaszać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

9. Bardzo dziękuję Parafianom i Parafiankom za pomoc w rozebraniu ekspozycji bożonarodzeniowej oraz posprzątanie naszych kaplic i

świątyń. ( troska o Dom Boży jak o nasze domy i mieszkania)

10. W tygodniu w wieku 74 lat ,odszedł do wieczności parafianin z Ponikwy; + Władysław Boszko (pogrzeb już został przeprowadzony).

Rodzinie   składamy wyrazy głębokiego współczucia i zapewnienie naszej modlitwy za zmarłego: Wieczne odpoczywanie...

11. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzę obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

06 lutego 2022

V NIEDZIELA ZWYKŁA 2022