DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 26 MARCA 2023 r.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże.

2. Od tego tygodnia po zmianie czasu wkraczamy w rozkład wiosenno-letni mszy świętych.Msze w tygodniu o godz. 18:00.

3. Zachęcam do licznego udziału w NABOŻEŃSTWIE PASYJNYM GORZKICH ŻALI: co niedzielę o godz. 16:30 ( DZISIAJ w PONIKWIE ,       za tydzień (ostatnie) w DŁUGOPOLU ZDROJU.

4. W czwartek po mszy św. (o godz. 18:45) w Długopolu Zdroju spotkanie rodziców i opiekunów przygotowujących swe dzieci do Pierwszej Komunii Św.

5. W PIĄTEK, 31 marca , w ramach inicjatywy : DOLNY ŚLĄSK ZE ŚW. JANEM PAWŁEM II w Długopolu Zdroju o godz. 18:00 w kaplicy odprawiona zostanie dziękczynna msza święta za pontyfikat Św. Jana Pawła II.

Następnie o godz. 19:00 spod kaplicy wyruszy Droga Krzyżowa z rozważaniami Św. Jana Pawła II.

Powędrujemy ulicami i parkiem , by na ostanią stację wrócić pod krzyż przy kaplicy. Zabierzmy ze sobą świece.

Tego dnia będzie prowadzona tylko ta jedna centralna Droga Krzyżowa.

6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy w szczególny sposób czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.

Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 09:00 w Długopolu Zdroju poprzedzona śpiewem Godzinek o NMP.

7. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczniemy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławione zostaną palmy, przyniesione do kościoła przez wiernych.

8. Dziękuję wszystkim osobom , które dbają o czystość i ład naszych świątyń. Trwa zbiórka na dekorację świąteczną do naszych świątyń i kaplicy.

9. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko we wtorek od godz. 19:30-20:00 Sprawy losowe są przyjmowane po

wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

10. Intencje mszalne można zgłaszać telefonicznie lub mailowo,a w dni powszednie po mszy św.

11. Do nabycia są Paschaliki CARITAS. Za paschalik składamy dobrowolną ofiarę w wysokości 10 zł.

Prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY, i DOBRE NOWINY – gazeta ewangelizacyjna. GOŚĆ EXTRA – poświęcony znakom Męki Jezusa.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

26 marca 2023

V Niedziela Wielkiego Postu 2023