DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 03 KWIETNIA 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ P.W.

ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 1. Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

 2. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 15:30 (Ponikwa), 16:30 (Długopole Zdrój)- następnie w większości recytowana msza święta, 18:30 (Długopole Dolne) ; a Gorzkie Żale co niedzielę o godz. 16:30 ( DZISIAJ w Ponikwie z nauką pasyjną , a za tydzień (ostatnie) w Długopolu Zdroju )

 3. Najbliższy czwartek, 7 kwietnia, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16:00 do godz:17:00 podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu w Długopolu Zdroju.

 4. Przyszła niedziela, 10 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliw nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas mszy nastąpi poświęcenie palm.

 5. Kancelaria Parafialna CZYNNA w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 18:30 – 19:00 stacjonarnie.

 6. Intencje mszalne można zgłaszać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

 7. Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny, Dobre Nowiny, Świat Misyjny i Misje Dzisiaj i Osservatore Romano

 8. Przypominam, że są zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.

 9. Nigdy nie jest za późno, aby odbudować przymierze z Bogiem. Prośmy Boga , aby umacniał nasze drogi.

   

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

TEL. 74 813 - 92 - 70

KOM. 697- 484 - 218

biuro@parafiadlugopoledolne.pl

 
03 kwietnia 2022

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2022