DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 15 MAJA 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ P.W.

ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

V NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym Ciałem Chrystusa. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

 2. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

 3. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.

 4. W maju prowadzimy codzienne nabożeństwa z litanią loretańską przed Najświętszym Sakramentem. Zachęcam do wspólnej modlitwy maryjnej w naszych kościołach i kaplicy o godz.17:30 w tygodniu , a w najbliższą niedzielę (15 maja ) w kaplicy w Długopolu Zdroju o godz. 16:30. Rodzinnie gromadźmy się też na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.

 5. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 16:00 w kościele w Długopolu Dolnym próba komunijna. Za dwa tygodnie ,w Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, odbędzie się w naszej Parafii Pierwsza Komunia Św. sześciorga dzieci.

 6. W piątek o godz. 16:00 w kaplicy w Długopolu Zdroju spotkanie rodzin i dzieci rocznicowych.

 7. Zbiórka do skarbonki na diecezjalne seminarium z ostatniej niedzieli wyniosła w parafii: 409 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 8. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym.

 9. Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

 10. Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny, Dobre Nowiny, Świat Misyjny i Misje Dzisiaj i Osservatore Romano

 11. Ten tydzień w naszej wspólnocie parafialnej zaznaczył się poprowadzonymi trzema pogrzebami mieszkańców Długopola Zdroju : parafiankami z Rodziny Różańcowej : ś.p. + Anną Kobą i + Sylwią Rodak oraz parafianinem : ś.p. + Józefem Gąsiorem.                     Rodzinom składamy wyrazy głębokiego współczucia i zapewnienie o zanoszonej modlitwie za zmarłych. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...

 12. Wszystkim przybyłym na dzisiejszą Eucharystię życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętych Patronów.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

TEL. 74 813 - 92 - 70

KOM. 697- 484 - 218

biuro@parafiadlugopoledolne.pl

 
15 maja 2022

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 2022