V Niedziela Wielkanocna

02 maja 2021

DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 02 maja 2021 r.

V NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

2. Dzisiaj przypada doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej.

3. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej.

W tygodniu każdego dnia o 17:30 , a w niedzielę I UROCZYSTOŚCI (w naszych kościołach i kaplicy wg grafiku o godz. 16:30) zapraszam na nabożeństwa majowe.

1. 3 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte tego dnia w naszych kościołach i kaplicy będą sprawowane według porządku niedzielnego. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Nabożeństwo majowe w Długopolu Zdroju w kaplicy o godz. 16:30

2. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Na Mszy Świętej pomodlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne .W piątek od godz. 17:00 do 17:25 okazja do spowiedzi św. z adoracją Najświętszego Sakramentu.

4. W sobotę 08 maja przypada Święto Św. Stanisława Biskupa i Męczennika -Głównego Patrona Naszej Diecezji.

5. Kancelaria Parafialna CZYNNA ( TYLKO W FORMIE ZDALNEJ TELEFONICZNEJ I mailowej.

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: GOŚĆ NIEDZIELNY, Świat Misyjny i Misje Dzisiaj i gazeta ewangelizacyjna: DOBRE NOWINY

7. Dziękuję wszystkim osobom , które dbają o czystość i ład naszych świątyń.

8. Zgodnie z nowymi wytycznymi od 04 maja 2021 r. we Mszach Świętych i innych czynnościach liturgicznych będzie mogło uczestniczyć (1 osoba na 15m2 powierzchni kościoła, kaplicy):

Kaplica Długopole Zdrój  - maksymalnie 20 osób

Kościół Długopole Dolne - maksymalnie 30 osób

Kościół Ponikwa               - maksymalnie 30 osób

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki

Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli .

Zapowiedzi przedmałżeńskie: Patryk Łukasz KARP (zam.: Bystrzyca Kłodzka) i

Agata CHŁODOŃ (zam. Długopole Dolne) -Zapowiedź I