DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 21 LISTOPADA 2021 r.

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Po Mszy Św. o godz: 12:00 w Długopolu Dolnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata.

3. Według prośby PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI przeprowadzamy ogólnopolską zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej, po wszystkich Mszach Świętych. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.

4. Zebrano w naszej parafii podczas zbiórki pieniężnej na Kościół Prześladowany w Libanie ogólna kwotę: 760 zł i 98 groszy. Bóg zapłać Ofiarodawcom.

5. W poniedziałek (22.11.) przypada comiesięczny Dzień Św. Szarbela i wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej. Przy tej okazji składamy serdeczne podziękowanie p. Paulinie, naszej Organistce, za Jej posługę w naszej parafii.

6. Kancelaria Parafialna CZYNNA w tym tygodniu ( od poniedziałku do piątku ) PO UPRZEDNIM ZGŁOSZENIU TELEFONICZNYM.

7. Intencje mszalne.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Osservatore Romano i Gazeta Ewangelizacyjna Dobre Nowiny.

9. Za wszelkie zaangażowanie i ofiary na rzecz naszej Parafii oraz za troskę o nasze

świątynie i kaplicę – Bóg zapłać.

10. Modlitwa wypominkowa w tym tygodniu się kończy i jest zanoszona według

miejsc odprawiania mszy świętej. Poniedziałek -Długopole Dolne , wtorek -Ponikwa,

w Długopolu Zdroju z dniem piątkowym zakończyliśmy wypominki.

11. Okazja do spowedzi św. przed mszą św. w tygodniu oprócz środy .

12. Parafia organizuje wyjazd do kina w Kłodzku na film „Nędzarz i Madame”

( w czwartek : 02 grudnia na godz. 19:30). Ukazuje film artystyczną i duchową drogę polskiego powstańca styczniowego, artysty-malarza oraz dobroczyńcy ubogich – Adama Chmielowskiego, który po latach burzliwej młodości postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie, a świat poznaje go, jako Brata Alberta -Świętego.

KOSZT: 40 zł od osoby (cena obejmuje przejazd i bilet do kina). Liczba miejsc ograniczona.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki

Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. SZCZĘŚĆ BOŻE.

21 listopada 2021

Uroczystośc Chrystusa Króla Wszechświata 2021