DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 01 STYCZNIA 2023 r.

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

1. W pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2023 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.

2. W Betlejem aniołowie głosili chwałę Boga i „pokój ludziom dobrej woli”. Maryja, wydając na świat Bożego Syna, staje się Królową Pokoju. Dlatego dzisiejsza uroczystość Bożej Rodzicielki z inicjatywy papieża Świętego Pawła VI jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

3. Dzisiaj przypada Niedziela Adoracyjna i zmiana tajemnic różańcowych przed mszą świętą.

Adoracja N.S w kościele parafialnym w Długopolu Dolnym o godz. 16:30 poprzedzona okazją do spowiedzi świętej od godz. 16:00.

4. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Wszyscy potrzebujemy Bożej pomocy, Bożej łaski, skorzystajmy więc z tego daru Kościoła.

5. W liturgii Kościoła ciągle przeżywamy tajemnice okresu Narodzenia Pańskiego. We wtorek, 3 stycznia, tradycyjnie wspominamy Najświętsze Imię Jezus.

6. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnego dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania do służby w Kościele także z naszej wspólnoty parafialnej; pierwszy piątek miesiąca – dzień Komunii Świętej wynagradzającej Bożemu Sercu za wszystkie grzechy nasze i świata oraz pierwsza sobota miesiąca – dzień naszego oddania Niepokalanemu Sercu Bożej Matki.

7. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte WEDŁUG PORZĄDKU NIEDZIELNEGO. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara.W uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Światowy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

9. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu nie będzie czynna. Sprawy losowe są przyjmowane po wcześniejszym kontakcie.

10. Kolędę rozpoczynamy już jutro w wariancie spotkania na mszy świętej i indywidualnych zaproszeń Zaproszenia są wyłożone w kaplicy i kościołach i zamieszczone na stronie parafialnej: parafiadlugopoledolne.pl

11. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz: 16:00 do godz: 16:50. Od godz 16:00 do wieczornej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. Intencje mszalne.

2. Zachęcam do lektury prasy katolickiej:

3. Wszystkim Parafianom i Gościom składamy życzenia. Wejdźmy w ten kolejny rok z zaufaniem do Boga, Który jest naszym Ojcem. Pokój serca, który jest Jego darem i chrześcijańska nadzieja, niech zwyciężają niepewność, lęk o jutro, pomogą pokonać wszystkie trudności

w życiu małżeńskim, rodzinnym i społecznym. Zdrowia duszy i ciała na wszystkie dni rozpoczynającego się Nowego 2023 Roku.

01 stycznia 2023

Uroczystość Bożej Rodzicielki -Nowy Rok 2023