DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 04 Czerwca 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ P.W.

ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ

 1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach.Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

 2. Nabożeństwo czerwcowe przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o godz. 16:30 w kościele w Długopolu Dolnym. Około godz. 16:00 okazja do spowiedzi świętej.

 3. W tygodniu nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa odprawiamy po wieczornej Mszy św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

 4. Dzisiaj w naszej parafii w kościele w Długopolu Dolnym Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Polecam naszym modlitwom dzieci rocznicowe i ich rodziny.

 5. W czwartek – Uroczystość Bożego Ciała. Z kościołów wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Udekorujmy nasze domy, by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z tego Jego nawiedzenia. Msze Święte o godzinie:

  09:00 (Długopole Zdrój -bez procesji)

  12:00 (Długopole Dolne – z procesyjną trasą do czterech ołtarzy.)

  15:00 (Ponikwa – z procesją) – z procesyjną trasą do czterech ołtarzy.) Na zakończenie procesji błogosławieństwo na cztery strony świata i Hymn „Ciebie Boga wysławiamy”.

  Proszę o przygotowanie ołtarzy w Długopolu Dolnym i Ponikwie. W Długopolu Dolnym jest prośba , aby jeden ołtarz na cmentarzu przygotowała Rodzina Różańcowa z Długopola Zdroju.

 6. Proszę o udekorowanie okien w całej parafii, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas, asystę do baldachimu, asystę Pań do niesienia sztandarów, dziewczynki do sypania kwiatów,( dzieci, które przyjęły I Komunię Św. I wszystkie chętne maluszki)

 7. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu TYLKO we wtorek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym.

 8. Dziękuję wszystkim osobom , które dbają o czystość i ład naszych świątyń i kaplicy.

 9. Przy wyjściu z kościoła zbierane są dziś środki finansowe na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie w Dzień Dziękczynienia.

 10. Intencje mszalne można zgłaszać telefonicznie lub mailowo,a w dni powszednie po mszy św.

          11. Wyjazd do kina własnymi środkami transportu na film o Bł. Carlo Acutisie pt. „Niebo nie może czekać” w poniedziałek ,05 czerwca 2023 r.              Projekcja w Kłodzku o godz. 19:30. Bilet zbiorowy: 14 zł / za osobę. Zapisy jeszcze trwają.

12. Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny ,Mały Gość Niedzielny, DOBRE NOWINY- Gazeta Ewangelizacyjna.

13. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Martyna Jadwiga Czerwik i Marcin Andrzej Janiszewski

      (zamieszkali we Wrocławiu) Zapowiedź III ostatnia

14. W tygodniu odeszła do wieczności i odbył się pogrzeb śp. parafianki z Ponikwy + Kazimiery Karpiel. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego 

       współczucia i zapewnienie o modlitwie: Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie....

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu      

     codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku .

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

TEL. 74 813 - 92 - 70

KOM. 697- 484 - 218

biuro@parafiadlugopoledolne.pl

                                                                                                                         

 

 

04 czerwca 2023

 

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 2023