DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 17 KWIETNIA 2022 r.

NIEDZIELA WIELKANOCY ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

2. Serdeczne słowa wdzięczności kieruję do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszych świątyniach i kaplicy. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.

3. W poniedziałek wielkanocny ( II dzień Świąt Wielkanocnych) czytany jest list Rektorów PWT we Wrocławiu i WSD w Świdnicy. Taca jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Świdnicy.

4. Od Wielkanocy następuję zmiana godziny odprawiania mszy św. wieczornej w tygodniu. Po zmianie msza będzie o godz. 18:00 w naszych kościołach i kaplicy

5. Przyszła Niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego ze szczególnym nabożeństwem.

6. W sobotę w kaplicy próba dla dzieci komunijnych o godz. 10:00

7. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek także ze zmianą godzin urzędowania od godz. 19:30 do 20:00

8. Intencje mszalne można zgłaszać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

9. Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny, Mały Gośc Niedzielny, Dobre Nowiny, Świat Misyjny i Misje Dzisiaj i Osservatore Romano

1.

10 kwietnia 2022