DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 09 KWIETNIA 2023 r.

NIEDZIELA WIELKANOCY

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć! Zatem przyobleczmy nasze życie zwycięską miłością Ojca i jej doświadczajmy. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. A ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym, narodowym i międzynarodowym. Współczesność ciągle domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.

2. Serdeczne słowa wdzięczności kieruję do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszych świątyniach. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi Wam swoją łaską.

3. W ramach oktawy Wielkiej Nocy jutro drugi dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Msze Św. W porządku niedzielnym i dodatkowa chrzcielna w Długopolu Dolnym o godz. 15:00. Będzie czytany List Rektorów, a taca przeznaczona jest na potrzeby WSD w Świdnicy.

4. Przyszła Niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego ze szczególnym nabożeństwem w Długopolu Dolnym o godz. 15:00

5. We wtorek w Długopolu Dolnym próba dla dzieci komunijnych o godz. 16:30

6. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 19:30 do 20:00

7. Intencje mszalne można zgłaszać telefonicznie lub mailowo,a w dni powszednie po mszy św.

8. Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny, Dobre Nowiny, Świat Misyjny i Misje Dzisiaj i Osservatore Romano

Chrystus Zmartwychwstał -Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja!!!

09 kwietnia 2023

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 2023