DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 26 GRUDNIA 2021 r.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności. W czasie Mszy Św. zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie.

2. Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Msza z poświęceniem wina w Długopolu Dolnym o godz. 17:00.

3. We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta w kościele w Ponikwie o godz. 17:00.

4. Zachęcam do adoracji Dzieciątka Jezus przy betlejemskim żłóbku.

5. W piątek ostatni dzień roku kalendarzowego. Bardzo serdecznie zapraszam na Eucharystię do kaplicy w Długopolu Zdroju o godz. 17:00. Po Mszy Świętej odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2021 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy” za otrzymane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku. Biskup Świdnicki udziela dyspensy od pokutnego charakteru piątkowego i od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Przypominam, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.

7. Przyszła niedziela to niedziela adoracyjna ze zmianą tajemnic różańcowych. Adoracja N.S. w kościele w Długopolu Dolnym o godz. 16:30

8. Spotkania kolędowe z mieszkańcami poszczególnych miejscowości odbędą się po 6 stycznia.

9. Kancelaria Parafialna CZYNNA w tym tygodniu ( od poniedziałku do czwartku ) PO UPRZEDNIM ZGŁOSZENIU TELEFONICZNYM.

10. Intencje mszalne. Proszę zgłaszać telefonicznie lub mailowo intencje na rok 2022.

11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Osservatore Romano i Gazeta Ewangelizacyjna Dobre Nowiny, Świat Misyjny i Misje Dzisiaj

12. Za wszelkie zaangażowanie i ofiary na rzecz naszej Parafii oraz za troskę o nasze świątynie i kaplicę – Bóg zapłać.

13. Niech to Boże błogosławieństwo, które zaraz przyjmiemy, i owoce Mszy Świętej, w której uczestniczyliśmy, umocnią w nas pokorę i wiarę w tym czasie trwania w Bożym Narodzeniu.

26 grudnia 2021

Niedziela ŚWIĘTEJ RODZINY 2021