DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 24 KWIETNIA 2022 r.

II NIEDZIELA WIELKANOCY MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. O godz: 16:30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w DŁUGOPOLU DOLNYM z procesją eucharystyczną na zakończenie Oktawy Wielkanocy. Przed nabożeństwem okazja do spowiedzi św.

2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą.

3. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. W modlitwie pamiętajmy o Biskupie Marku naszym pasterzu w dniu imienin.

4. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

5. Także we wtorek o godz. 16:00 w kościele w Długopolu Dolnym próba komunijna.

6. W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.

7. Od Wielkanocy nastąpiła zmiana godziny odprawiania mszy św. wieczornej w tygodniu. Po zmianie msza będzie o godz. 18:00 w naszych kościołach i kaplicy.

8. Coroczny Odpust ku czci Św. Jerzego Męczennika z udziałem kapłanów z dekanatu będziemy obchodzili w sobotę : 30 kwietnia o godz. 18:00 w Długopolu Dolnym. Serdecznie zapraszam parafian i naszych gości. Jednocześnie podaję do wiadomości , że wyjątkowo tego dnia nie będzie mszy w wieczornej w kaplicy. Wszystkich zapraszam do kościoła w Długopolu Dolnym.

9. Następnego dnia, w niedzielę 01 maja o godz. 10:30 w Ponikwie będziemy celebrować odpust w kościele filialnym ku czci Św. Józefa Robotnika. Pierwsze nabożeństwo majowe będziemy odprawiać w Ponikwie o godz. 16:30 z procesją eucharystyczną.

10. Przyszła Niedziela to Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijna i pierwsza miesiąca ze zmianą tajemnic różańcowych.

11. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek także ze zmianą godzin urzędowania od godz. 19:30 do 20:00

12. Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

13. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Michał Siciński (zam.: Długopole Zdrój) i Gabriela Urbanowicz (zam. Długopole Zdrój) - Zapowiedź I

14. Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Dobre Nowiny, Świat Misyjny i Misje Dzisiaj i Osservatore Romano

24 kwietnia 2022

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA 2022