DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 16 KWIETNIA 2023 r.

II NIEDZIELA WIELKANOCY

MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie.

O godz: 15:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w DŁUGOPOLU DOLNYM z procesją eucharystyczną na zakończenie Oktawy Wielkanocy. Przed nabożeństwem okazja do spowiedzi św.

2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą.

3. W poniedziałek i piątek o godz. 16:30 w kościele w Długopolu Dolnym próba komunijna.

4. Przyszła Niedziela to NIEDZIELA BIBLIJNA rozpoczynająca Tydzień Biblijny

5. UWAGA !!! UWAGA !!! UWAGA !!! UWAGA !!! UWAGA !!! UWAGA !!! UWAGA !!!

Coroczny Odpust ku czci Św. Jerzego Męczennika z udziałem kapłanów z dekanatu będziemy obchodzili w NIEDZIELĘ : 23 kwietnia o godz. 13:00 w Długopolu Dolnym. Serdecznie zapraszam parafian i naszych gości.

Jednocześnie podaję do wiadomości , że wyjatkowo tego dnia godzina mszy św. została zmieniona z uwagi na odpust parafialny.

6. Zebrano na Boży Grób w Jerozolimie w ramach Adoracji w Wielki Piątek: 1026 zł

A na potrzeby Seminarium Duchownego z Poniedziałku Wielkanocnego: 1258 zł. Bóg zapłać Ofiarodawcom.

7. . Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 19:30 do 20:00

8. Intencje mszalne można zgłaszać telefonicznie lub mailowo,a w dni powszednie po mszy św.

9. Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny, Dobre Nowiny, Świat Misyjny, Misje Dzisiaj i Osservatore Romano

Chrystus Zmartwychwstał -Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja!!!

16 kwietnia 2023

NIEDZIELA MIŁOSERDZIA 2023