DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 09 STYCZNIA 2022 r.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

2. Zachęcam do adoracji Dzieciątka Jezus przy betlejemskim żłóbku.

3. Jest to także nasz zimowy dzień wieczystej adoracji diecezji świdnickiej. Adoracja N.S. o godz. 16:30 w kościele Św. Józefa Robotnika w Ponikwie poprzedzona okazją do spowiedzi świętej od godz. 16:00.

4. Zbiórka na Krajowy Fundusz Misyjny ze Święta Objawienia Pańskiego wyniosła w parafii: 962 zł., a na fundusz nagród dla dzieci z kompletów kolędowych uzbierano: 423 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom. Jest jeszcze kilka kalendarzy: Katolicki Dom na rok 2022 w cenie 5 złotych.

Dzieci uczestniczące w roratach zapraszam w najbliższą sobotę na godz. 16:00 do kaplicy w Długopolu Zdroju celem wręczenia nagród.

5. W tygodniu od 10 stycznia do 28 stycznia rozpocznie się kolęda w dwóch wariantach:

wariant I : według planu spotkań z rodzinami będziemy się spotykać w swoich kościołach i kaplicy na mszach świętych ze szczególnym

błogosławieństwem. Plan spotkań jest opublikowany na stronie internetowej: parafiadlugopoledolne.pl w folderze: Kolęda

• wariant II: według złożonych i przesłanych drogą mailową zaproszeń kapłan indywidualnie kontaktuje się z rodzinami i osobami celem przybycia na wizytę duszpasterską do domów i mieszkań.

1. Kancelaria Parafialna CZYNNA w tym tygodniu PO UPRZEDNIM ZGŁOSZENIU TELEFONICZNYM lub mailowym.

2. Intencje mszalne. Proszę zgłaszać telefonicznie lub mailowo intencje na rok 2022 lub w dni powszednie po mszy św. Jeśli ktoś planuje zamówić mszę gregoriańską to proszę to uczynić teraz na początku roku.

3. Za wszelkie zaangażowanie i ofiary na rzecz naszej Parafii oraz za troskę o nasze świątynie i kaplicę – Bóg zapłać.

4. Bóg niech obdarzy nas wszystkich darem błogosławieństwa i pokoju.

09 stycznia 2022

Niedziela CHRZTU PAŃSKIEGO 2022