DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 25 GRUDNIA 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ P.W.

ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA


 

 1. W dzień Bożego Narodzenia Msze Św. według porządku niedzielnego. W dzień św. Szczepana, tradycyjnie drugi dzień Narodzenia Pańskiego Msze św. według porządku niedzielnego. Taca z dnia przeznaczona na potrzeby WSD w Świdnicy, będzie czytany list Rektorów PWT we Wrocławiu i WSD w Świdnicy.

   

 2. W tygodniu będziemy w obchodach oktawy Bożego Narodzenia. We wtorek Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msza w Ponikwie o godz. 17:00 z poświęceniem wina. W środę, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta w kaplicy w Długopolu Zdroju o godz. 17:00. W piątek przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msza w Długopolu Zdroju z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.

 3.  Dziękuję za dekorację naszych kościołów i kaplicy: wszystkim, którzy wspólnie pracowali, za ofiarowanie choinek , za transport, wszystkim pomagającym składam serdeczne podziękowania Bóg zapłać.

 4. W sobotę ostatni dzień roku kalendarzowego. Bardzo serdecznie zapraszam na Eucharystię do kaplicy w Długopolu Zdroju o godz. 17:00. Po Mszy Świętej odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2022 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy” za otrzymane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku.

 5. W Niedzielę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2023. Przypominam, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych.

 6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i czwartek. Sprawy losowe przyjmowane po wcześniejszym kontakcie.

 7. Intencje mszalne.

 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny,

 9. Wszystkim Parafianom i Gościom składam świąteczne życzenia.
                                   Niech Narodzony w Betlejem Zbawiciel Świata, w tym radosnym czasie darzy Was mocą swego błogosławieństwa,          niech napełnia Wasze serca Bożym pokojem i miłością.

             Zachwytu Dziecka nad Tajemnicą Świąt Narodzenia Pańskiego.

Szczęść Boże.


 


 

 

 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

TEL. 74 813 - 92 - 70

KOM. 697- 484 - 218

biuro@parafiadlugopoledolne.pl

 

                                                                                                    

                                                                                                                                                  

 

25 grudnia 2022

 

Niedziela Bożego Narodzenia 2022