DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 25 GRUDNIA 2022 r.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

1. W dzień Bożego Narodzenia Msze Św. według porządku niedzielnego. W dzień św. Szczepana, tradycyjnie drugi dzień Narodzenia Pańskiego Msze św. według porządku niedzielnego. Taca z dnia przeznaczona na potrzeby WSD w Świdnicy, będzie czytany list Rektorów PWT we Wrocławiu i WSD w Świdnicy.

2. W tygodniu będziemy w obchodach oktawy Bożego Narodzenia. We wtorek Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msza w Ponikwie o godz. 17:00 z poświęceniem wina. W środę, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta w kaplicy w Długopolu Zdroju o godz. 17:00. W piątek przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msza w Długopolu Zdroju z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.

3.  Dziękuję za dekorację naszych kościołów i kaplicy: wszystkim, którzy wspólnie pracowali, za ofiarowanie choinek , za transport, wszystkim pomagającym składam serdeczne podziękowania Bóg zapłać.

4. W sobotę ostatni dzień roku kalendarzowego. Bardzo serdecznie zapraszam na Eucharystię do kaplicy w Długopolu Zdroju o godz. 17:00. Po Mszy Świętej odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2022 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy” za otrzymane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku.

5. W Niedzielę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2023. Przypominam, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych.

6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i czwartek. Sprawy losowe przyjmowane po wcześniejszym kontakcie.

7. Intencje mszalne.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny,

9. Wszystkim Parafianom i Gościom składam świąteczne życzenia.
                                     Niech Narodzony w Betlejem Zbawiciel Świata, w tym radosnym czasie darzy Was mocą swego błogosławieństwa,          niech napełnia Wasze serca Bożym pokojem i miłością.

Zachwytu Dziecka nad Tajemnicą Świąt Narodzenia Pańskiego.

Szczęść Boże.

25 grudnia 2022