DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 30 maja 2021 r.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

1. Dzisiaj w naszej parafii w kościele w Długopolu Dolnym Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Polecam naszym modlitwom dzieci komunijne i ich rodziny. Dziękuję także rodzicom i rodzinom za piękne wypełnianie obowiązku religijnego wychowania dzieci, i przygotowanie tej Uroczystości. (Ufundowanie pięknego haftowanego welonu eucharystycznego, który będzie służyć wspólnocie parafialnej. Szczególne podziękowania dla wszystkich, którzy wspomogli rodziny tych dzieci przy wykonaniu i dekorowaniu oraz sprzątaniu kościoła.

2. Jutro zapraszam w ramach „ Białego Tygodnia ” do Długopola Dolnego o godz. 17:30 na ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe.

3. Od wtorku rozpocznie się miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu oddajemy podczas nabożeństw czerwcowych po Mszy Św. W naszych kościołach i kaplicy.

4. W czwartek – Uroczystość Bożego Ciała. Z kościołów wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Udekorujmy nasze domy, by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z tego Jego nawiedzenia. Msze Święte o godzinie 09:00 (Długopole Zdrój -bez procesji) oraz o 12:00 (Długopole Dolne – z procesją) i o 15:00 (Ponikwa – z procesją) – z trasą do czterech ołtarzy. Na zakończenie procesji błogosławieństwo na cztery strony świata i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”.

Proszę o przygotowanie ołtarzy w Długopolu Dolnym i Ponikwie.
  5. W tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek w kaplicy od godz. 17:00 okazja do spowiedzi św. , a w sobotę o godz. 09:00 msza w kaplicy piewszosobotnia poprzedzona śpiewem godzinek o godz. 8:45 wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. Ponadto w pierwszy wtorek miesiąca w Ponikwie Nabożeństwo do Św. Józefa Przeczystego Oblubieńca NMP. Przyszła niedziela adoracyjna ze zmianą tajemnic różańcowych przed mszą świętą.

6. Nastąpiła zapowiadana zmiana odprawiania mszy świętych w niedzielę:

09:00- Długopole Zdrój; 10:30- Ponikwa; 12:00- Długopole Dolne

1. Kancelaria Parafialna CZYNNA ( W FORMIE ZDALNEJ TELEFONICZNEJ I mailowej, realnej z zachowaniem zasad sanitarnych.

2. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: gazeta ewangelizacyjna: DOBRE NOWINY, Gość Niedzielny

3. Wszystkim Parafianom, Gościom i Kuracjuszom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask płynących z

Żaru Miłości Najświętszego Serca Jezusowego.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA P.W. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

30 maja 2021