DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 30 STYCZNIA 2022 r.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

2. W środę 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa–światłość na oświecenie pogan. Msze Święte o

godz. 15:30 w Ponikwie , o 17:00 Długopole Zdrój i o 18:30 w Długopolu Dolnym. Podczas Mszy Świętych dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. będą miały poświęcone i przekazane świece.

3. W czwartek, 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź Św. W tygodniu oprócz środy przed mszą świętą, a w piątek od godz: 16:00 do godz: 16:50 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

5. W przyszłą niedzielę przed mszami świętymi zmiana tajemnic różańcowych. Nabożeństwo adoracyjne z wystawieniem Najświetszego Sakramentu za tydzień o godz.16:30 w Długopolu Zdroju. Serdecznie zapraszam Parafian i naszych gości.

6. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: GOŚCIA NIEDZIELNEGO i DOBRYCH NOWIN – gazety ewangelizacyjnej.

7. Kancelaria Parafialna CZYNNA w tym tygodniu PO UPRZEDNIM ZGŁOSZENIU TELEFONICZNYM lub mailowym.

8. Proszę zgłaszać telefonicznie lub mailowo intencje lub w dni powszednie po mszy św.

9. Za wszelkie zaangażowanie i ofiary na rzecz naszej Parafii oraz za troskę o nasze

świątynie i kaplicę – Bóg zapłać.

10. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzę obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

29 stycznia 2023

IV Niedziela Zwykła 2023