DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 30 STYCZNIA 2022 r.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ P.W.

ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

 2. W środę 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa–światłość na oświecenie pogan. Msze Święte o

  godz. 15:30 w Ponikwie , o 17:00 Długopole Zdrój i o 18:30 w Długopolu Dolnym. Podczas Mszy Świętych dzieci przygotowujące się do  I Komunii Św. będą miały poświęcone i przekazane świece.

 3. W czwartek, 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło.

 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź Św. W tygodniu oprócz środy przed mszą świętą, a w piątek od godz: 16:00 do godz: 16:50 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

 5. W przyszłą niedzielę przed mszami świętymi zmiana tajemnic różańcowych. Nabożeństwo adoracyjne z wystawieniem Najświetszego Sakramentu za tydzień o godz.16:30 w Długopolu Zdroju. Serdecznie zapraszam Parafian i naszych gości.

 6. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: GOŚCIA NIEDZIELNEGO i DOBRYCH NOWIN – gazety ewangelizacyjnej.

 7. Kancelaria Parafialna CZYNNA w tym tygodniu PO UPRZEDNIM ZGŁOSZENIU TELEFONICZNYM lub mailowym.

 8. Proszę zgłaszać telefonicznie lub mailowo intencje lub w dni powszednie po mszy św.

 9. Za wszelkie zaangażowanie i ofiary na rzecz naszej Parafii oraz za troskę o nasze świątynie i kaplicę – Bóg zapłać.

 10. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzę obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

TEL. 74 813 - 92 - 70

KOM. 697- 484 - 218

biuro@parafiadlugopoledolne.pl

 
30 stycznia 2022

 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 2022