DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 19 MARCA 2023 r.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

LAETARE - RADOŚCI

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa. Nasza radość wypływa z faktu pięknie przeżywanych rekolekcji, za które Panu Bogu i Ojcu Misjonarzowi Pawłowi Janaszkiewiczowi -Saletynowi dziękujemy.

2. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 15:30 (Ponikwa), 16:30 (Długopole Zdrój)- następnie w większości recytowana msza święta, 18:30 (Długopole Dolne) ; a Gorzkie Żale co niedzielę o godz. 16:30 ( DZISIAJ w DŁUGOPOLU DOLNYM , za tydzień w Długopolu PONIKWIE, a za dwa tygodnie w DŁUGOPOLU ZDROJU).

3. W PONIEDZIAŁEK, 20 marca będziemy obchodzić Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Otoczmy modlitwą wszystkich walecznych mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani.

Rada Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) kolejny już raz wystąpiła z ogólnoeuropejską inicjatywą modlitewną „Łańcuch eucharystyczny”. Przez 39 kolejnych dni poszczególne episkopaty będą podejmowały różnorodne inicjatywy modlitewne, upraszając dar sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy.
    CCEE prosi, aby Kościół w Polsce animował modlitewnie dzień 20 marca br.Ufamy, że wspólne błaganie milionów Europejczyków przybliży dzień upragnionego pokoju i raz jeszcze zjednoczy wszystkich wierzących w solidarnej trosce o Ukrainę.

4. Wyjazd do kina własnymi środkami transportu na film o św. Józefie pt. „Opiekun” w poniedziałek , 20 marca 2023 r.. Projekcja w Kłodzku o godz. 19:30. Bilet zbiorowy, 14 zł / za osobę.

5. Od 19 marca do 25 marca trwa Tydzień Modlitw o Ochronę Życia do Uroczystości Zwiastowania Pańskiego.

6. Dziękuję wszystkim osobom , które dbają o czystość i ład naszych świątyń. Trwa zbiórka na dekorację świąteczną do naszych świątyń i kaplicy.

7.  Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 18:30-19:00 Sprawy losowe są przyjmowane po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

8. Intencje mszalne można zgłaszać telefonicznie lub mailowo,a w dni powszednie po mszy św.

9. W tygodniu poprowadziliśmy pogrzeb:śp.+ Michała Bobera -pochodzącego z Ponikwy. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia i zapewnienie zanoszonej modlitwy. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie….

Prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY, i DOBRE NOWINY – gazeta ewangelizacyjna. Świat Misyjny i Misje Dzisiaj

Wszystkim parafianom i gościom życzę radości niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże.

19 marca 2023

IV Niedziela Wielkiego Postu 2023-Radości