DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 27 MARCA 2022 r.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

LAETARE

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa. Nasza radość wypływa z faktu pięknie przeżywanych rekolekcji, za które Panu Bogu i Ks. Markowi Cerkowniakowi dziękujemy.

2. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 15:30 (Ponikwa), 16:30 (Długopole Zdrój)- następnie w większości recytowana msza święta, 18:30 (Długopole Dolne) ; a Gorzkie Żale co niedzielę o godz. 16:30 ( DZISIAJ w Długopolu Dolnym z nauką pasyjną , za tydzień w Ponikwie, a za dwa tygodnie (ostatnie) w Długopolu Zdroju )

3. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. (w tygodniu) według grafiku, a w czwartek od godz. 16:00 do godz: 17:00 podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu w Długopolu Zdroju.

4. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca z mszą wynagradzającą zniewagi i bluźnierstwa wobec Niepokalanego Serca Najświętszej Maryji Panny. Msza poprzedzona śpiewem godzinek o godz. 09:00 w kaplicy z wszystkimi warunkami.

5. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.

6. Kancelaria Parafialna CZYNNA w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 18:30 – 19:00 stacjonarnie.

7. Intencje mszalne można zgłaszać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

8. Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny, Dobre Nowiny, Świat Misyjny i Misje Dzisiaj

9. Przypominam, że są zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzę radości niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże.

27 marca 2022

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2022