DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 27 MARCA 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ P.W.

ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

LAETARE

 

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa. Nasza radość wypływa z faktu pięknie przeżywanych rekolekcji, za które Panu Bogu i Ks. Markowi Cerkowniakowi dziękujemy.

 2. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 15:30 (Ponikwa), 16:30 (Długopole Zdrój)- następnie w większości recytowana msza święta, 18:30 (Długopole Dolne) ; a Gorzkie Żale co niedzielę o godz. 16:30 ( DZISIAJ w Długopolu Dolnym z nauką pasyjną , za tydzień w Ponikwie, a za dwa tygodnie (ostatnie) w Długopolu Zdroju )

 3. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. (w tygodniu) według grafiku, a w czwartek od godz. 16:00 do godz: 17:00 podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu w Długopolu Zdroju.

 4. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca z mszą wynagradzającą zniewagi i bluźnierstwa wobec Niepokalanego Serca Najświętszej Maryji Panny. Msza poprzedzona śpiewem godzinek o godz. 09:00 w kaplicy z wszystkimi warunkami.

 5. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.

 6. Kancelaria Parafialna CZYNNA w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 18:30 – 19:00 stacjonarnie.

 7. Intencje mszalne można zgłaszać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

 8. Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny, Dobre Nowiny, Świat Misyjny i Misje Dzisiaj

 9. Przypominam, że są zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.

 10. Wszystkim parafianom i gościom życzę radości niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże.

   

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

TEL. 74 813 - 92 - 70

KOM. 697- 484 - 218

biuro@parafiadlugopoledolne.pl

 
27 marca 2022

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2022