DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 08 MAJA 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ P.W.

ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

IV NIEDZIELA WIELKANOCY DOBREGO PASTERZA

 

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Przeprowadzona jest zbiórka do puszki na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy.

 2. Jutro w poniedziałek 09 maja w kościele obchodzimy Uroczystość Św. Stanisława Bpa i Męczennika Głównego Patrona Polski; patrona Diecezji Świdnickiej i katedry. W modlitwach pamiętajmy o sprawach naszej diecezji.

 3. W maju prowadzimy codzienne nabożeństwa z litanią loretańską przed Najświętszym Sakramentem. Zachęcam do wspólnej modlitwy maryjnej w naszych kościołach i kaplicy o godz.17:30 w tygodniu , a w najbliższą niedzielę (08 maja ) w kościele w Długopolu Dolnym o godz. 16:30. Rodzinnie gromadźmy się też na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.

 4. We wtorek, środę i czwartek o godz. 16:00 w kościele w Długopolu Dolnym próba komunijna.

 5. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym.

 6. Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

 7. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Michał Siciński (zam.: Długopole Zdrój) i                                                                                               Gabriela Urbanowicz (zam. Długopole Zdrój) - Zapowiedź III - ostatnia  

 8. Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny, Dobre Nowiny, Świat Misyjny i Misje Dzisiaj i Osservatore Romano

 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli .

   

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

TEL. 74 813 - 92 - 70

KOM. 697- 484 - 218

biuro@parafiadlugopoledolne.pl

 
08 maja 2022

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 2022-Dobrego Pasterza