DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 18 GRUDNIA 2022 r.

IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

2. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystości Narodzenia Pańskiego! W nadchodzącą sobotę Wigilia, która w kalendarzu liturgicznym rozpoczyna okres Narodzenia Pańskiego, a potem kolejne świąteczne dni. Czy jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku do nich przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne! Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia tej Dobrej Nowiny innym.

3. W dni powszednie Adwentu (od poniedziałku do piątku RORATY ) o godz. 17:00.

4. W czwartek w kaplicy w Długopolu Zdroju comiesięczny Dzień Św. Szarbela ze szczególną modlitwą za chorych .Wieczorna msza św. roratnia będzie zakończona wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

5. Opłatki będzie można nabyć w kościele i kaplicy. Ofiary, które zostaną przy tej okazji złożone składane są na potrzeby ogrzewania. Trwa dystrybucja świec Wigilijnego Dzieła Pomocy : za dużą składamy ofiarę – 20 zł, a za małą 10 zł

6. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy.

7. Pasterka w Ponikwie o godz: 22:00 i o godz. 24:00 w Długopolu Dolnym. W dzień Bożego Narodzenia Msze Św. według porządku niedzielnego. W dzień św. Szczepana, tradycyjnie drugi dzień Narodzenia Pańskiego Msze św. według porządku niedzielnego. Taca z dnia przeznaczona na potrzeby WSD w Świdnicy, będzie czytany list Rektorów PWT we Wrocławiu i WSD w Świdnicy.

8. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i czwartek. Sprawy losowe przyjmowane po wcześniejszym kontakcie.

9. Intencje mszalne.

10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Gazeta Ewangelizacyjna: Dobre Nowiny

11. Za wszelkie zaangażowanie i ofiary na rzecz naszej Parafii oraz za troskę o nasze świątynie i kaplicę – Bóg zapłać.

12. Niech to Boże błogosławieństwo, które zaraz przyjmiemy, i owoce Mszy Świętej, w której uczestniczyliśmy, umocnią w nas pokorę i wiarę w tym czasie oczekiwania na Boże Narodzenie.

18 grudnia 2022

IV NIedziela Adwentu 2022