DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 19 GRUDNIA 2021 r.

IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Coraz bliżej jest do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. W piątek jest Wigilia, a potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem; przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że Pan Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu Boży wymiar. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest obecne pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze.

2. Do czwartku , roraty, na które serdecznie zapraszam: o godz.17:00 w poniedziałek -w Długopolu Dolnym, we wtorek – w Ponikwie, a w środę i czwartek – w Długopolu Zdroju.

3. W środę w kaplicy w Długopolu Zdroju comiesięczny Dzień Św. Szarbela ze szczególną modlitwą za chorych .Wieczorna msza św. roratnia będzie poprzedzona nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy i zakończona wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

4. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych w czasie wieczerzy wigilijnej.

5. Pasterka w Ponikwie o godz: 22:00 i o godz. 24:00 w Długopolu Dolnym. W dzień Bożego Narodzenia Msze Św. według porządku niedzielnego. W dzień św. Szczepana, tradycyjnie drugi dzień Narodzenia Pańskiego- Niedzielę Św. Rodziny, Msze św. według porządku niedzielnego. Taca z dnia przeznaczona na potrzeby WSD w Świdnicy, będzie czytany list Rektorów PWT we Wrocławiu i WSD w Świdnicy.

6. Katolickie Stowarzyszenie Charytatywne dziękuje za dary złożone w zeszłą niedzielę na misje w Ekwadorze. Zebrano łącznie: 560 zł.

7. Są do nabycia świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Zostały jeszcze małe -po 7 zł oraz opłatki (ofiara dowolna) – składane ofiary za opłatki są przeznaczone na zakup opału. Można nabyć także kalendarz „KATOLICKI DOM 2022” – cena 5 zł (cały dochód przeznaczony jest na fundusz nagród dla dzieci i młodzieży).

8. Kancelaria Parafialna CZYNNA w tym tygodniu ( od poniedziałku do czwartku ) PO UPRZEDNIM ZGŁOSZENIU TELEFONICZNYM.

9. Intencje mszalne

10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny Osservatore Romano i Gazeta Ewangelizacyjna Dobre Nowiny.

11. Za wszelkie zaangażowanie i ofiary na rzecz naszej Parafii oraz za troskę o nasze

świątynie i kaplicę – Bóg zapłać.

12. Niech to Boże błogosławieństwo, które zaraz przyjmiemy, i owoce Mszy Świętej, w której uczestniczyliśmy, umocnią w nas pokorę i wiarę w tym czasie oczekiwania na Boże Narodzenie.

19 grudnia 2021

IV Niedziela Adwentu 2021