DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 30 KWIETNIA 2023 r.

IV NIEDZIELA WIELKANOCY DOBREGO PASTERZA

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. W najbliższy poniedziałek wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzili się wokół ołtarza na Eucharystii i na tak kochanym przez starszych i młodszych majowym nabożeństwie. W naszych kościołach i kaplicy nabożeństwo majowe będziemy celebrowali według wywieszonego grafiku o godz. 17:30, a wniedzielę o godz.16:30. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.

3. Dzień 1 maja – to także Święto Pracy. Kiedy wiele osób i rodzin boryka się z palącym problemem bezrobocia, a co za tym idzie – często dramatyczną sytuacją materialną, nie można pominąć okazji, jaką daje pierwszomajowe wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, aby żarliwie prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym.

ZAPRASZAM NA MSZĘ ODPUSTOWĄ DO PONIKWY DO KOŚCIOŁA ŚW. JÓZEFA-ROBOTNIKA O GODZ. 12:00. PO MSZY ŚW. NABOŻEŃSTWO EUCHARYSTYCZNE. MSZY ŚW. BĘDZIE PRZEWODNICZYŁ; SUMISTA i KAZNODZIEJA: KS. RYSZARD ZDONEK - rezydent z PONIKWY.

4. We wtorek, 2 maja, przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarnijmy rodaków żyjących poza granicami naszej ojczyzny. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, aby w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

5. W kalendarzu liturgicznym pod datą 3 maja celebrujemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. Msze Święte tego dnia będą sprawowane wg porządku niedzielnego. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.W Długopolu Dolnym dzieci komunijne otrzymają poświęcone książeczki do nabożeństwa.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca okazja do spowiedzi św. od 17:00 do nabożeństwa majowego, w pierwszy piątek miesiąca podczas wieczornej Adoracji Najświętszego Sakramentu przygotowywanej w zaangażowaniu przez parafian od godz. 20:00 do 21:00.

W pierwszą sobotę msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP z wszystkimi warunkami w Długopolu Zdroju o godz. 09:00 poprzedzona śpiewem godzinek o 08:45. Przyszła niedziela ze zmianą tajemnic różańcowych przed mszami świętymi.

7. Wszystkim składam wielkie podziękowania za przygotowanie świątyń do uroczystości majowych.

8. W piątek o godz. 16:00 w Długopolu Dolnym spotkanie dla dzieci komunijnych -próba śpiewu

9.  Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu w czwartek od godz. 19:30 do 20:00

10. Intencje mszalne można zgłaszać telefonicznie lub mailowo,a w dni powszednie po mszy św.

11. Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny, Świat Misyjny, Misje Dzisiaj i Osservatore Romano i DOBRE NOWINY

Chrystus Zmartwychwstał -Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja!!!

23 kwietnia 2023

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA -DOBREGO PASTERZA 2023