DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 22 STYCZNIA 2023 r.

III NIEDZIELA ZWYKŁA

SŁOWA BOŻEGO

1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.

2. Przypada comiesięczny Dzień Św. Szarbela. Na zakończenie mszy św. w Długopolu Dolnym wystawienie Najświętszego Sakramentu ze szczególną modlitwą za chorych i w sprawach najtrudniejszych.

3. Z okazji przypadającego w sobotę Dnia Babci i w dzisiejszą niedzielę Dnia Dziadka serdeczną pamięcią obejmijmy nasze drogie babcie i drogich dziadków, módlmy się za tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Bardzo wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i codzienna serdeczna pamięć.

4. W środę, 25 stycznia,(na zakończenie Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan), przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Przez jego wstawiennictwo prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień, podobnie jak św. Paweł.

5. W czwartek, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha.

6. W piątek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarnijmy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku niemieckich hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.

7. W przyszłą niedzielę, 29 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych.

8. Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękuję za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary.

9. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 18:30-19:00 Sprawy losowe są przyjmowane po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

1. Intencje mszalne. Proszę zgłaszać telefonicznie lub mailowo intencje na rok 2023 lub w dni powszednie po mszy św.

2. Zachęcam do lektury prasy katolickiej:

3. Za wszelkie zaangażowanie i ofiary na rzecz naszej Parafii oraz za troskę o nasze świątynie i kaplicę – Bóg zapłać.

4. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę otwartości na Słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem.

22 stycznia 2023

III Niedziela Zwykła 2023-Słowa Bożego