DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 23 STYCZNIA 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ P.W.

ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

III NIEDZIELA ZWYKŁA

SŁOWA BOŻEGO

 

 1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.

 2. We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 3. W środę, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha.

 4. W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarnijmy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku niemieckich hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.

 5. W przyszłą niedzielę, 30 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych.

 6. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 7. Kontynuowana jest kolęda w dwóch wariantach ( wersja zaktualizowana):

 • wariant I: : według planu spotkań z rodzinami spotykamy się w swoich kościołach i kaplicy na mszach świętych ze szczególnym błogosławieństwem. Plan spotkań jest opublikowany na stronie internetowej: parafiadlugopoledolne.pl w folderze: Kolęda
 • wariant II: według złożonych i przesłanych drogą mailową zaproszeń kapłan indywidualnie kontaktuje się z rodzinami i osobami celem przybycia na wizytę duszpasterską do domów i mieszkań.

 1. Kancelaria Parafialna CZYNNA w tym tygodniu PO UPRZEDNIM ZGŁOSZENIU TELEFONICZNYM lub mailowym.

 2. Proszę zgłaszać telefonicznie lub mailowo intencje na rok 2022 lub w dni powszednie po mszy św.

 3. Za wszelkie zaangażowanie i ofiary na rzecz naszej Parafii oraz za troskę o nasze świątynie i kaplicę – Bóg zapłać.

 4. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę otwartości na Słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

TEL. 74 813 - 92 - 70

KOM. 697- 484 - 218

biuro@parafiadlugopoledolne.pl

 
23 stycznia 2022

 

III NIEDZIELA ZWYKŁA 2022