DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 12 MARCA 2023 r.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

REKOLEKCJE

1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne i WŁĄCZMY SIĘ W ĆWICZENIA REKOLEKCYJNE. Rekolekcje prowadzi ks. PAW JANASZKIEWICZ-MISJONARZ SALETYN Ojca rekolekcjonistę obejmujemy modlitwą i serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Plan rekolekcyjny na tablicach ogłoszeń, na parafialnej stronie internetowej i do pobrania w przedsionku kościołów i kaplicy.

2. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 15:30 (Ponikwa), 16:30 (Długopole Zdrój)- następnie w większości recytowana msza święta, 18:30 (Długopole Dolne) ; a Gorzkie Żale co niedzielę o godz. 16:30 ( DZISIAJ w DŁUGOPOLU ZDROJU , za tydzień w Długopolu DOLNYM, a za dwa tygodnie w PONIKWIE).

3. Wyjazd do kina własnymi środkami transportu na film o św. Józefie pt. „Opiekun” w poniedziałek , 20 marca 2023 r.. Projekcja w Kłodzku o godz. 19:30. Zapisy w tygodniu w zakrystii, telefonicznie i mailowo. Bilet zbiorowy, 14 zł / za osobę.

4. Ofiary na kwiaty do Grobu Bożego są już zbierane według dotychczasowego zwyczaju. Dziękuję parafianom składającym ofiarę, za dar serca, za troskę wygląd naszych kościołow i kaplicy, a szczególne podziękowania kieruję do osób, które angażują się w zbiórkę pieniędzy na dekorację.

5. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna TYLKO w czwartek od godz. 18:30-19:00 Sprawy losowe są przyjmowane po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

6. Intencje mszalne można zgłaszać telefonicznie lub mailowo,a w dni powszednie po mszy św.

Prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY, i DOBRE NOWINY – gazeta ewangelizacyjna. Świat Misyjny i Misje Dzisiaj.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę czasu Świętych Rekolekcji

12 marca 2023