DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 20 MARCA 2022 r.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne i WŁĄCZMY SIĘ W ĆWICZENIA REKOLEKCYJNE. Rekolekcje prowadzi ks. MAREK CERKOWNIAK SDB z Towarzystwa Salezjańskiego Świętego Jana Bosko. Ojca rekolekcjonistę obejmujemy modlitwą i serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Plan rekolekcyjny na tablicach ogłoszeń, na parafialnej stronie internetowej i do pobrania w przedsionku kościołów i kaplicy.

2. Od 19 do 25 marca trwa Tydzień Modlitw o Ochronę Życia.

3. Zbiórka do puszek w minioną niedzielę na dzieło pomocy Ad Gentes wyniosła w całej parafii: 540 zł zł. Bóg zapłać!

4. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 15:30 (Ponikwa), 16:30 (Długopole Zdrój)- następnie w większości recytowana msza święta, 18:30 (Długopole Dolne) ; a Gorzkie Żale co niedzielę o godz. 16:30 ( DZISIAJ w Długopolu Zdroju z nauką rekolekcyjną , za tydzień w Długopolu Dolnym, a za dwa tygodnie w Ponikwie )

5. W piątek (25 marca) będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, dlatego zachęcam do podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Tego dnia mija 18 lat od utworzenia diecezji świdnickiej. Pamiętajmy w modlitwie o naszych pasterzach i całej wspólnocie Ludu Bożego.

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego papież Franciszek dokona Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W jedności z Następcą Świętego Piotra o godz. 17:00 w kaplicy, wzniesiemy modlitwy do Boga,odmawiając uroczyście „Akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi”, następnie Różaniec i Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji.
  6. Kancelaria Parafialna CZYNNA w tym tygodniu tylko w czwartek od godz. 18:30 – 19:00 stacjonarnie.

7. Intencje mszalne można zgłaszać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

8. Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny, Dobre Nowiny, Świat Misyjny i Misje Dzisiaj

9. Przypominam, że są zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i całego tygodnia. Szczęść Boże.

20 marca 2022

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2022