DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 01 MAJA 2022 r.

III NIEDZIELA WIELKANOCY BIBLIJNA

1. Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii.

2. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach.

3. Od NIEDZIELI, 1 maja, rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcam do wspólnej modlitwy maryjnej w kaplicy w Długopolu Zdroju o godz.17:30, ponadto tego dnia przypada Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Józefa Robotnika w Ponikwie. Serdecznie zapraszam na Mszę Odpustową o godz. 10:30 ,a na pierwsze nabożeństwo majowe o godz. 16:30. Rodzinnie gromadźmy się też na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.

4. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte tego dnia w naszych kościołach i kaplicy będą sprawowane według porządku niedzielnego. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

5. W poniedziałek i czwartek o godz. 16:00 w kościele w Długopolu Dolnym próba komunijna.

6. W tygodniu przypada: pierwszy wtorek, czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca Okazja do spowiedzi św przed mszą w tygodniu i w pierwszy czwartek miesiąca od godz. 16:30 do 17:30

7. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko w czwartek od godz. 19:30 do 20:00. Sprawy losowe są przyjmowane poza godzinami ,po uprzednim kontakcie telefonicznym.

8. Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

9. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Michał Siciński (zam.: Długopole Zdrój) i

Gabriela Urbanowicz (zam. Długopole Zdrój) - Zapowiedź II
  10. Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny, Dobre Nowiny, Świat Misyjny i Misje Dzisiaj i Osservatore Romano

11. W tygodniu odeszli do wieczności parafianie z Długopola Zdroju: + Zbigniew Gordon (pogrzeb się odbył w Ponikwie) i + Antoni Pawlukiewicz (pogrzeb będzie poprowadzony 04 maja w Długopolu Dolnym o godz. 14:30. Rodzinom składamy wyrazy głębokiego współczucia i zapewnienie o modlitwie: wieczne odpoczywanie racz zmarłym dać Panie...