DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 11 GRUDNIA 2022 r.

III NIEDZIELA ADWENTU

NIEDZIELA RADOŚCI- GAUDETE

1. To już połowa Adwentu. W tym tygodniu, a dokładnie od soboty, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Dziękujemy Panu Bogu, Matce Najświętszej i Naszym Patronom oraz Ojcu Romanowi za dar Rekolekcji Adwentowych dla naszej wspólnoty parafialnej.

2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę właśnie radosną niedzielę.

3. We wtorek wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego. Tego dnia przypada Dzień Fatimski. Msza w Ponikwie.

4. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskichi narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy . Miejmy serca wrażliwe i otwarte.

5. Dzisiaj rozpoczynamy też Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

6. W sobotę, 17 grudnia przypadnie 86. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie cu Świętemu.

7. W dni powszednie Adwentu (od poniedziałku do piątku RORATY ) o godz. 17:00

8. Opłatki będzie można nabyć w kościele i kaplicy. Ofiary, które zostaną przy tej okazji złożone składane są na potrzeby ogrzewania. Trwa dystrybucja świec Wigilijnego Dzieła Pomocy : za dużą składamy ofiarę – 20 zł, a za małą 10 zł.

9. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i czwartek. Sprawy losowe przyjmowane po wcześniejszym kontakcie.

10. Intencje mszalne.

11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Gazeta Ewangelizacyjna: Dobre Nowiny

12. Za wszelkie zaangażowanie i ofiary na rzecz naszej Parafii oraz za troskę o nasze świątynie i kaplicę – Bóg zapłać.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matk iNajświętszej na każdy dzień. Trwajmy w rekolekcjach

11 grudnia 2022

III NIedziela Adwentu 2022-Gaudete