DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 12 GRUDNIA 2021 r.

III NIEDZIELA ADWENTU

GAUDETE

1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

2. Zbiórka pieniężna z ostatniej niedzieli jako Pomoc Kościołowi na Wschodzie w naszej parafii wyniosła: 400 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

3. Jutro wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

4. Instytut Pomięci Narodowej zachęca nas do włączenia się w inicjatywę dotyczącą uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w Polsce „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności.” Akcja ta polega na postawieniu w oknie swoich domów/mieszkań zapalonych świec dnia 13 grudnia br. o godz. 19:30.

5. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.

6. W dni powszednie Adwentu (od poniedziałku do piątku) w naszych kościołach i kaplicy o godz. 17:00 „roraty”, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej.

7. W piątek, 17 grudnia przypadnie 85. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.

8. Są do nabycia świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Duża – 15 zł., mała – 7 zł oraz opłatki (ofiara dowolna) – składane ofiary za opłatki są przeznaczone na zakup opału. Można nabyć także kalendarz „KATOLICKI DOM 2022” – cena 5 zł (cały dochód przeznaczony jest na fundusz nagród dla dzieci i młodzieży).

9. Kancelaria Parafialna CZYNNA w tym tygodniu ( od poniedziałku do piątku ) PO UPRZEDNIM ZGŁOSZENIU TELEFONICZNYM.

10. Intencje mszalne

11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Osservatore Romano i Gazeta Ewangelizacyjna Dobre Nowiny.

12. Za wszelkie zaangażowanie i ofiary na rzecz naszej Parafii oraz za troskę o nasze świątynie i kaplicę – Bóg zapłać.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki

Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. SZCZĘŚĆ BOŻE.

14. W tygodniu z Ponikwy odeszli do wieczności: + Ryszard GRUSZKOWSKI – mieszkaniec Długopola Zdroju i + Stanisław SŁOWIKparafianin z Ponikwy. Pogrzeby się już odbyły. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapewnienie modlitwy. Wieczne odpoczywanie…

12 grudnia 2021

III Niedziela Adwentu 2021