DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 23 KWIETNIA 2023 r.

III NIEDZIELA WIELKANOCY -  BIBLIJNA

1. Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii.

2. We wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach. Każda osoba może sobie wybrać z koszyka Słowo na ten tydzień.

3. Szczególnym doświadczeniem duchowym jest zawsze coroczny Odpust Parafialny ku czci Św. Jerzego Męczennika. Dziękuję wszystkim zebranym: parafianom i gościom za uczestniczenie w tym wielkim dniu. Osobne podziękowania kieruję do księży z dekanatu na czele z ks. Dziekanem.

4. Wszystkim osobą (Panią i Panom- Parafianką i Parafianom) składam wielkie podziękowania za demontaż dekoracji Bożego Grobu, przygotowanie świątyni do uroczystości odpustowych (sprzątanie i dekorowanie kwiatami), zaangażowanie liturgiczne.                                 Bóg zapłać Służbie Liturgicznej Ołtarza i Pani organistce z kalikantami.

5. W sobotę(29 kwietnia) wg programu udajemy się własnymi środkami lokomocji na Pielgrzymkę dekanatów do Marii Śnieżnej w ramach nowenny przed 40. rocznicą koronacji figury Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości. Program na stronach internetowych: sanktuarium, diecezji i parafii.

6. W poniedziałek i piątek o godz. 16:00 w Długopolu Dolnym spotkanie dla dzieci komunijnych.

7.  Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 19:30 do 20:00

8. Intencje mszalne można zgłaszać telefonicznie lub mailowo,a w dni powszednie po mszy św.

9. Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny, Świat Misyjny, Misje Dzisiaj i Osservatore Romano

Chrystus Zmartwychwstał -Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja!!!

23 kwietnia 2023

III NIEDZIELA WIELKANOCNA -BIBLIJNA 2023