DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 15 STYCZNIA 2023 r.

II NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

2. We wtorek, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu.

3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

4. W sobotę, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

5. W Niedzielę 22 stycznia przypada comiesięczny Dzień Św. Szarbela. Na zakończenie mszy św. w Długopolu Dolnym wystawienie Najświętszego Sakramentu ze szczególną modlitwą za chorych i w sprawach najtrudniejszych. Przyszła niedziela to także Niedziela Słowa Bożego.

6. 6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu nie będzie czynna. Sprawy losowe są przyjmowane po wcześniejszym kontakcie.

1. W tygodniu od 16 stycznia do 20 stycznia kontynuowana jest eucharystia kolędowa

według planu spotkań z rodzinami ( spotykamy się w swoich kościołach i kaplicy na mszach świętych ze szczególnym błogosławieństwem.) Plan spotkań jest opublikowany na stronie internetowej: parafiadlugopoledolne.pl w folderze: Kolęda

od 16 stycznia według złożonych i przesłanych drogą mailową zaproszeń kapłan indywidualnie kontaktuje się z rodzinami i osobami celem przybycia na wizytę duszpasterską do domów i mieszkań.

2. Intencje mszalne. Proszę zgłaszać telefonicznie lub mailowo intencje na rok 2023 lub w dni powszednie po mszy św.

3. Zachęcam do lektury prasy katolickiej:

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

15 stycznia 2023

II Niedziela Zwykła 2023