DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 16 STYCZNIA 2022 r.

II NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

2. Jutro, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu.

Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

3. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

4. W sobotę o godz. 10 w kaplicy w Długopolu Zdroju kolejne spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych, rodziców i opiekunów.

5. Na zakończenie mszy św. w sobotę z racji comiesięcznego Dnia Św. Szarbela wystawienie Najświętszego Sakramentu ze szczególną modlitwą za chorych i w sprawach trudnych.

6. Przyszła niedziela to Niedziela Słowa Bożego.

7. Kontynuowana jest kolęda w dwóch wariantach:

wariant I : według planu spotkań z rodzinami będziemy się spotykać w swoich kościołach i kaplicy na mszach świętych ze szczególnym         błogosławieństwem. Plan spotkań jest opublikowany na stronie internetowej: parafiadlugopoledolne.pl w folderze: Kolęda

• wariant II: według złożonych i przesłanych drogą mailową zaproszeń kapłan indywidualnie kontaktuje się z rodzinami i osobami celem przybycia na wizytę duszpasterską do domów i mieszkań.

1. Kancelaria Parafialna CZYNNA w tym tygodniu PO UPRZEDNIM ZGŁOSZENIU TELEFONICZNYM lub mailowym.

2. Intencje mszalne. Proszę zgłaszać telefonicznie lub mailowo intencje na rok 2022 lub w dni powszednie po mszy św.

3. Za wszelkie zaangażowanie i ofiary na rzecz naszej Parafii oraz za troskę o nasze świątynie i kaplicę – Bóg zapłać.

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

15 stycznia 2022

II NIEDZIELA ZWYKŁA 2022